Викладачі та студенти ПНПУ імені В.Г. Короленка долучились до презентації видання “Археологія України за роки незалежності”
24 січня 2023 року викладачі кафедри історії України, студенти І та IV курсів на магістранти факультеті історії та географії, взяли участь в презентації спільного видання Інституту археології Національної академії наук України та Всеукраїнської громадської організації “Спілка археологів України” — науково-популярної книги “Археологія України за роки Незалежності”. Це видання є своєрідним нарисом про здобутки археологічної науки України за роки її незалежності. У шести розділах репрезентовані результати досліджень науковців від епохи каменю до ранньомодерного часу. Організована Полтавським регіональним підрозділом Всеукраїнської громадської організації «Спілка археологів України» та науковими співробітниками Державного підприємства «Науково-дослідний центру «Охоронна археологічна служба України» зустріч, модерував яку, член редколегії публікації, кандидат історичних наук, голова відділення, науковий співробітник Інституту археології НАН України та асистент кафедри історії України Юрій Пуголовок, зібрала археологів та істориків Полтавщини.
Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка за роки незалежності України є активним науковим регіональним центром по вивченню археологічних старожитностей краю. До 2006 року П.Я. Гавришем експедиції здійснювали дослідження скіфських пам’яток — Книшівського та Більськоого городищах, на Броварському могильнику. Викладачі університету О.В. Коваленко та Р.С. Луговий поєднують активну наукову діяльність із освітнім процесом, проводячи навчальну археологічну практику студентів, зокрема під час розкопок таких пам’яток як кургану скіфського часу та ранньомодерних культурних нашарувань поблизу Опішного, поселень епохи неоліту – середньовіччя біля с. Клюсівка Новосанжарського району, залишків Свято-Успенської церкви в с. Лютенька Гадяцького району, Сторожівського курганного могильника. Згадки про цю діяльність та ілюстративні матеріали знайшли відображення в узагальнюючій праці.
Серед інших гостей до слова були запрошені : Мокляк В. О, заступник директора Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського з наукової роботи, заслужений працівник культури України, Пошивайло О. М, генеральний директор Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, доктор історичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, голова Правління Конгресу українських керамологів, Гейко А. В., кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, Коваленко О. В., кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України ПНПУ ім. В. Г. Короленка, Котенко В. В., кандидат історичних наук, науковий співробітник відділу античної археології Інституту археології НАН України, Волошин Ю. В., доктор історичних наук, професор, кандидат історичних наук, доцент професор кафедри історії України ПНПУ ім. В. Г. Короленка, Калашник Є. С., директор Білицького краєзнавчого музею, Шаповал Л.І. кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України ПНПУ ім. В. Г. Короленка,. Незвичайна вона тим, що в ній українські археологи (переважно це співробітники Інституту археології НАН України) у максимально доступній формі нарисів викладають результати своїх досліджень за останні тридцять років. Ідея такого проєкту виникла через зростаючий запит суспільства на знання про здобутки вітчизняної археологічної науки. Книга надійшла до університетської бібліотеки та вже оприлюднена у вільному доступі та стане у пригоді студентам факультету історії та географії, , які здобувають вищу освіту за спеціальністю Історія та археологія. Адже, крім короткої інформації про археологічні пам’ятки, до кожного розділу уміщено список найновішої літератури, а деякі статті супроводжуються QR-кодом, який дозволить дізнатися про проблему розлогіше.