Співпраця кафедри історії України з Обласним молодіжним центром Полтавської обласної ради
У руслі реалізації «Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України» кафедра історії України ПНПУ імені В. Г. Короленка провела низку просвітницьких заходів. Упродовж липня – вересня 2023 року викладачі та випускники кафедри з ініціативи Обласного молодіжного центру організували цикл лекцій на відкритих майданчиках міста, зокрема біля Свято-Успенського кафедрального собору та у внутрішньому дворику Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського.
У проєкті ОМЦ «Діалоги з молоддю» доктори історичних наук Людмила Бабенко та Юрій Волошин, доцентка Тамара Жалій, випускник історичного факультету, а нині директор фахового коледжу управління, економіки і права Василь Карманенко запропонували слухачам актуальні теми в контексті сьогодення, гострих викликів українського державотворення та історії України. Так, аудиторію слухачів об’єднали теми «Нові виклики для формування української ідентичності», «Аксіологічні пріоритети сучасної молоді в часи випробувань», «Темна сторона місяця або як створюється історія», «Ціна і цінність диплому: кого випускають заклади освіти, кого беруть роботодавці, а хто стає успішним».
Одним із організаторів проєкту став голова наукового сектору студентської ради ПНПУ, майбутній історик Владислав Долгов.
Аудиторія слухачів здебільшого була молодіжною, переважно студенти закладів вищої та передвищої освіти, старшокласники полтавських шкіл. До всіх заходів долучалися студенти факультету історії та географії спеціальностей 032 Історія та археологія, 014.03 Середня освіта (Історія), для яких це не лише поглиблення знань, розширення кругозору, але й формування комунікативних навичок, культури ведення дискусії.
До лекцій долучалися випускники–історики, які успішно працюють у різних сферах, зокрема, Станіслав Козка – староста села Дмитрівка Чутівської громади, який гостинно запросив студентів та викладачів відвідати створений у селі краєзнавчий музей, поділився досвідом організації волонтерської діяльності..
Лектори вибудовували розмову у формі діалогу, заохочували слухачів до дискусії та інтерактиву. Вибір організаторами зручних локацій у центрі міста, зручний час зробили можливим вільний доступ слухачів та спілкування з лекторами у вільному демократичному форматі. Завідувачка кафедри історії України Людмила Бабенко та Владислав Долгов взяли участь у засіданні ОМЦ на базі волонтерського центру «Батальйон небайдужих».Мова йшла про досвід участі молоді у структурах громадянського суспільства, пошук шляхів її залучення до громадських організацій, волонтерських акцій, організації патріотичних акцій. Своїм баченням проблеми поділилися випускники історичного факультету минулих років колишній очільник молодіжної організації «Сокіл» Георгій Сьомін, директор обласного центру краєзнавства і туризму учнівської молоді Андрій Півняк. Депутатка Полтавської обласної ради Наталія Гранчак запропонувала виділити найбільш актуальні питання для практичного вирішення, подякувала за конструктивне обговорення та активну присутність у суспільному житті міста і області викладачів і студентів педагогічного університету.