Викладачі кафедри історії України взяли участь у підготовці до ІІ етапу конкурсу учнівських наукових робіт МАН
Формування особистої освітньо-наукової траєкторії є актуальним не лише для фахівців, але й учнівської молоді, яка стоїть на порозі вибору майбутньої професії. Щороку викладачі кафедри історії України беруть участь у заходах Полтавського обласного відділення Малої академії наук – проведенні лекторіїв, семінарів для учнів і вчителів, у роботі журі секцій історії України, археології, етнології, історичного краєзнавства. Зараз юні дослідники вийшли на завершальний етап підготовки своїх досліджень. Тож для них набули актуальності чимало питань оформлення та організації захисту наукових робіт. ФОТО 1 і ФОТО 2
На запрошення Вікторії Сергієнко, методистки Полтавського обласного відділення МАН, Людмила Бабенко, докторка історичних наук, завідувачка кафедри історії України, й Тамара Жалій, кандидатка історичних наук, доцентка цієї ж кафедри, провели консультацію для старшокласників загальноосвітніх і спеціалізованих шкіл, які обрали секції історії України, історичного краєзнавства.
Науковці привернули увагу до системності та етапів виконання дослідження, критеріїв визначення актуальності теми, теоретичних засад обгрунтування останньої. Людмила Бабенко й Тамара Жалій надали методичні та практичні поради щодо підготовки постерних захистів, побудови виступів на конференції, навели приклади найбільш типових помилок, які трапляються під час захисту тощо.
Викладачки розповіли про навчання студентів на освітніх програмах «Історія та археологія», «Середня освіта (Історія)» факультету історії та географії, які мали досвід участі у конкурсах наукових робіт, їхні здобутки у навчанні, ознайомили з основними складниками освітніх програм, які можуть їх зацікавити у майбутньому. Також на прикладі методистів МАН Вікторії Сергієнко та Віталія Нагорного, які працюють з обдарованими учнями, показали як вибудовується наступність освітньо-професійної траєкторії. Адже завершивши студентське навчання, вони обрали аспірантуру та захистили дисертації на здобуття наукових ступенів доктора філософії за спеціальністю 032 Історія та археологія і кандидата історичних наук. Чекаємо цікавих учнівських досліджень з історії України, археології , історичного краєзнавства, всесвітньої історії на початку нового 2023 року.