Засідання робочих груп із розробки та оновлення освітньо-професійних програм «Середня освіта (Географія)»
1 лютого 2023 р. відбулося засідання робочих груп з метою обговорення проєктів освітньо-професійних програм «Середня освіта (Географія)» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти для здобувачів набору 2023 р. На зустрічі у змішаному форматі були присутні науково-педагогічні працівники кафедри географії, методики її навчання та туризму, здобувачі вищої освіти спеціальності 014.07 «Середня освіта (Географія)» Анастасія Куницька, Марина Ланіна, Ольга Ладіна, Валерія Скрипка та зовнішні стейкхолдери: Леонід Мироненко (заступник начальника управління – начальник відділу інституційного аудиту управління Державної служби якості освіти у Полтавській області), Лариса Семеняка (директор Полтавського міського центру позашкільної освіти), Євген Копилець (заступник директора з навчально-виховної роботи Комунального закладу «Полтавський обласний центр національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді Полтавської обласної ради»), Лариса Шкоденко (методист відділу природничо-математичних дисциплін та технологій Полтавської академії неперервної освіти ім. М. В. Остроградського), Валентина Сорочан (директор загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 20 імені Бориса Серги Полтавської міської ради Полтавської області).
Гарант освітньо-професійної програми «Середня освіта (Географія)» другого (магістерського) рівня вищої освіти професор Любов Вішнікіна висловила подяку членам робочої групи Валентині Сорочан та Ларисі Семеняці за співпрацю під час проведення навчальних і виробничих педагогічних практик. Студентки Марина Ланіна й Анастасія Куницька ознайомили присутніх із результатами опитування «Якість освіти очима студентів», проведеного серед здобувачів освітнього ступеня «Магістр». Внесена Леонідом Мироненко пропозиція щодо посилення уваги до формування іншомовної компетентності та адаптації змісту навчальних дисциплін, пов’язаних з методикою навчання географії до сучасних вимог «Нової української школи» була схвалена всіма учасниками обговорення програми.
Гарант освітньо-професійної програми «Середня освіта (Географія)» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти доцент Олександр Федій зазначив що освітня програма на думку членів робочої групи у 2023 р. не потребує суттєвих змін, оскільки отримала схвальні відгуки від здобувачів вищої освіти, наукової спільноти та роботодавців.
Член робочої групи завідувач кафедри, доцент Анжела Шуканова наголосила на важливості співпраці з позашкільними навчальними закладами. Нею представлені результати анкетування здобувачів вищої освіти щодо якості викладання навчальних дисциплін та проведення практик. Результати анкетування засвідчили позитивну оцінку якості освітнього процесу підготовки бакалаврів за ОП Середня освіта (Географія). Євген Копилець запропонував продовжити співпрацю з викладачами та студентами кафедри географії, методики її навчання та туризму через залучення до заходів національно-патріотичного виховання, які проводяться у Полтавській області. Лариса Шкоденко окреслила спільні завдання у формуванні готовності майбутніх вчителів географії до роботи з обдарованими дітьми, підготовки до участі в олімпіадах і конкурсах.
За результатами засідання одноголосно було прийнято рішення оприлюднити на сайті університету в рубриці «Освітні програми» проєкти ОП «Середня освіта (Географія)» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти для подальшого обговорення та рецензування всіма зацікавленими сторонами.
Щиро вдячні стейкголдерам за активну участь в роботі робочих груп над оновленням освітніх програм, продуктивну співпрацю та зацікавленість у підготовці вчителів географії та фахівців позашкільної географічної освіти у Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка.