Декан факультету історії та географії проф. П.А. Кравченко виступив з доповіддю на науковому семінарі “Війна і відповідальність”
У формі наукового семінару відбувся діалог інтелігенції щодо західної рецепції війни і реакції нашої еліти на сприйняття образу трагічних подій на українській землі. Ми усі разом близько 3 годин попри дистанційну відстань із великою повагою одне до одного вслуховувалися у кожне промовлене слово головного спікера Анатолія Єрмоленка й активних учасників семінару Елеонори Шестакової, Катерини Куцик, Петра Кравченка, Наталії Беляк, Вадима Слюсаря, Алли Семенової, Олени Павленко, Тетяни Щириці тощо. Заявлена тема від означеного обговорення позицій Єрмоленко vs Габермас (а саме: спротив замість перемовин) переходила до ширшого кола питань, викликаних і війною, і участю наукової спільноти у світових дискурсах, і перспективами України.
Як підсумок можна підтвердити безумовну актуальність теми і цього конкретного заходу й зазначити бажання присутніх учасників продовжити обговорення нагальних питань, що стоять перед українством.
За деякими оцінками учасників, відбулася “подія наукового життя” у нашій країні і висловлена подяка “за інтелектуально напружений, етично вивірений, емоційно дружній” семінар, де були “можливості слухати високу філософську симфонію думок, роздумів, аргументів наших вельмишановних науковців”.
І важко тут утриматися від таких рядків авторства Елеонори Шестакової (Донецьк, Україна):
коли тебе знищують – ти маєш або відразу здатися, або померти, або битися. Війна, яка не залишає свободи вибору ні в межах політичного, державного, соціального, ні звичного повсякденно-нормального життя, знімає багато страхів і морально-етичних дилем
Науковий семінар 4.08.2022 висвітлено на сайті Центру, де є і міні фото-скангалерея.