Працюємо з переможцями другого обласного етапу конкурсу-захисту учнівських наукових робіт МАН відділення «Історія»
Підготовка талановитої учнівської молоді до проведення самостійних наукових досліджень з історичних дисциплін є важливим напрямком діяльності науково-педагогічних працівників кафедри історії України та кафедри всесвітньої історії та методики її викладання. Полтавське територіальне відділення МАН Полтавської області на основі Угоди про співпрацю з ПНПУ залучає викладачів до проведення науково-методичних семінарів для вчителів і учнів-старшокласників, наукового консультування, як членів і голів журі конкурсів-захистів наукових робіт. Попри воєнний стан в Україні, заклади освіти готові до організації участі переможців ІІ обласного етапу у ІІІ Всеукраїнському етапі.
Директорка обласного територіального відділення МАН, доцентка кафедри історії України Тамара Лахач, методистка відділення «Історія» Ніна Цехмістро звернулися з пропозицією провести спільний семінар – постерний передзахист учнівських робіт з головами і членами журі секцій «Історія України», «Історичне краєзнавство», «Всесвітня історія», «Археологія та етнологія» проф. Людмилою Бабенко, доц. Олександром Лахном, проф. Тамарою Шараварою, доц. Тамарою Жалій..
Цьогорічними переможцями, які виборюватимуть переможні місця для Полтавщини серед учасників з усієї України, стали учні ліцеїв міст Полтави, Кременчука, Лубен Олександр Зацеркляний, Михайло Цирульник, Марія Мина, Христина Марченко. Учнівські роботи вирізнялися актуальністю, використанням оригінальних джерел, застосуванням усноісторичного методу дослідження. Юні дослідники представили постерний захист, який є способом лаконічного викладу змісту наукової роботи, вмінням переконливо і яскраво презентувати основні ідеї і результати дослідження.
Науковці спільно з учнями проаналізували процес постерного захисту, висловили поради і рекомендації щодо удосконалення структури візуального представлення робіт, побажали юним дослідникам успіхів на Всеукраїнському конкурсі-захисті учнівських наукових робіт.