Культурно-просвітницька діяльність музейника і педагога
В рамках Угоди про співпрацю між кафедрою історії України ПНПУ імені В. Г. Короленка та Полтавським краєзнавчим музеєм імені Василя Кричевського 17 травня 2022 року відбулася гостьова лекція на тему «Традиційна вишивка Полтавщини» для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти денної форми навчання, студентів груп ІА-23 (староста Торубара Вікторія), ІА(мс)-34 (староста Шейко Денис), ІА(мс)-44 (староста Романенко Владислав), які навчаються за освітньо-професійною програмою «Історія та археологія». Лектор – Марія Пісцова, завідувачка науково-дослідного відділу етнографії Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського.
Організатором проведення в онлайн-режимі аудиторного заняття з дисципліни «Музеєзнавство та музейна справа» була доцентка кафедри історії України, викладач музеєзнавчих дисциплін за ОП Історія та археологія Лариса Шаповал. Разом із здобувачами освіти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти в обговоренні тематичної лекції взяла участь завідувачка кафедри, професор Людмила Бабенко.
Лекторка Марія Пісцова ознайомила з культурно-освітньою, науково-дослідною діяльністю експозиційного відділу ПКМ імені Василя Кричевського до початку російсько – української війни (24 лютого 2022 р.). Розповідаючи про колеції музейних предметів у фондах краєзнавчого музею та експозицію відділу етнографії, виокремила регіональні ознаки полтавської вишивки на традиційних українських сорочках та рушниках, що досліджувала доктор мистецтвознавства, професорка Тетяна Кара-Васильєва.
Завідувачка науково-дослідного відділу етнографії краєзнавчого музею охарактеризувала орнаменторику, символіку, кольористику, техніку полтавської вишивки жіночої та чоловічої сорочки як основного компоненту комплексу традиційного вбрання українців.
Студенти історики-археологи під час лекції здобули важливі навчальні компетентності з дисципліни «Музеєзнавство та музейна справа» в опануванні методикою музейної педагогіки як важливої складової системи вищої освіти та культурно-просвітницької роботи українських музеїв на прикладі Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського.