Науковці популяризують знання про перемогу над нацизмом у Другій світовій війні
Викладачі кафедри історії України активно співпрацюють із загальнонаціональними та полтавськими медіа щодо створення інформаційного контенту тематичних телепрограм. Напередодні відзначення Дня пам’яті і примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, які відзначаються в Україні 8 і 9 травня, докторка історичних наук, завідувачка кафедри історії України Людмила Бабенко взяла участь у передачі «Розмова в студії».
Журналіст Ігор Кужик окреслив коло питань для бесіди, які найчастіше викликають контраверсійні суспільні оцінки та судження, особливо у контексті повномасштабної військової агресії Росії. Людмила Бабенко торкнулася широкого кола питань, зокрема, причин розв’язання Другої світової війни, «українського питання» в інтересах воюючих сторін, трактувань подій в історичній науці та політичній площині.
Суттєво доповнив та проілюстрував документами тему розмови в студії В’ячеслав Сушко, історик, архівіст Державного архіву Полтавської області, випускник факультету історії та географії, з яким кафедра співпрацює в реалізації освітньо-професійної програми «Історія та археологія». Науковці підкреслили, що наша держава іде європейським шляхом ушанування пам’яті всіх борців з нацизмом та пояснили, чому утвердилися дві дати відзначення перемоги над нацистською Німеччиною. Також Людмила Бабенко привернула увагу до проблеми політичних спекуляцій та маніпулювання фактами сучасним агресором, спроб Росії присвоїти монополію перемоги над нацизмом, аналогій з гітлерівським режимом, що зумовило видозміни на державному рівні гасла «Пам’ятаємо – перемагаємо» на «Перемогли нацистів – переможемо і рашистів!». Така діяльність істориків педуніверситету – це не лише лепта у просвітницьку роботу на інформаційному фронті країни, але й можливість використовувати матеріали телепередач для наповнення навчального контенту з історії України.