Формуємо принципи академічної доброчесності здобувачів магістерського рівня вищої освіти освітньої програми «Історія та археологія»
У ході навчального процесу здобувачів освіти другого магістерського рівня освітньої програми «Історія та археологія» за спеціальністю 032 Історія та археологія (гарант – доктор історичних наук, професор кафедри історії України Ігор Сердюк) викладачі кафедри історії України системно займалися формуванням їхніх стійких принципів і культури академічної доброчесності. З цією метою магістрантів знайомили з нормативними документами, які регулюють навчальний процес, тлумачать порядок застосування їхніх положень. Неодноразово проводилися зустрічі і бесіди з начальником юридичної служби університету доценткою Тамарою Жалій, головою комісії з академічної доброчесності професоркою Світланою Ленською про інструментарій освітньо-професійних траєкторій майбутніх магістрів у науково-дослідницькій діяльності.
Напередодні атестаційних екзаменів і захисту магістерських кваліфікаційних робіт кафедра історії України провела семінар для здобувачів освіти VІ курсу денної та заочної форм навчання в режимі онлайн. Головною спікеркою семінару стала директорка бібліотеки імені М. Жовтобрюха Валентина Орєхова.
Його метою було надання консультативної та інформаційної допомоги магістрантам на етапі завершення виконання кваліфікаційних робіт. Магістранти прослухали кваліфіковане роз’яснення вимог до бібліографічного опису джерел і літератури, різних їх видів і типів, оформлення наукових покликань за системою АРА тощо. Особливу увагу Валентина Орєхова приділила випадкам плагіату в текстах кваліфікаційних магістерських робіт.
Вона повідомила, що університет використовує одну з найбільш надійних систем перевірки – ліцензовану програму UNICHEK та розповіла про правила перевірки текстів на некоректність текстових запозичень, показники унікальності авторських текстів. Здобувачі освіти поставили низку актуальних питань та отримали на них вичерпні відповіді.