Відбулося засідання робочих груп з розробки та оновлення освітніх програм «Історія та археологія» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти
11 травня 2021 року на кафедрі історії України відбулося засідання робочих груп із перегляду і оновлення освітніх програм «Історія та археологія» першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів вищої освіти у режимі відеоконференції на платформі ZOOM. Учасниками засідання були науково-педагогічні працівники – члени робочих груп і груп забезпечення ОП професори Людмила Бабенко, Юрій Волошин, Ігор Сердюк, доценти Олена Бороденко, Лариса Шаповал, Олексій Гура, здобувачі вищої освіти – члени робочих груп Марія Шамрай та Владислав Романенко. Також були запрошені зовнішні стейкголдери, які беруть участь у перегляді та оновленні ОП «Історія та археологія» – Валентина Гудим (директорка Державного архіву Полтавської області), Олександр Супруненко (директор Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського), Шерстюк В’ячеслав Вікторович (директор Центру охорони та дослідження пам’яток археології), Юрій Пуголовок (голова Полтавського відділення Спілки археологів України), Оксана Коваленко (провідна наукова співробітниця Інституту керамології – Відділення Інституту народознавства НАН України). Як представники роботодавця у засіданні взяли участь старші наукові співробітниці Полтавського краєзнавчого музею Ольга Вільховик та Олена Замура.
Гарант освітньої програми першого (бакалаврського) рівня вищої освіти Людмила Бабенко повідомила, що при підготовці проєкту ОП члени робочої групи виходили із змісту Державного стандарту (наказ МОН України від 29 квітня 2020 року), № 575) для спеціальності 032 Історія та археологія та змін до Національної рамки кваліфікацій. Вона наголосила, що зовнішні стейкголдери виявляють високу зацікавленість у реалізації ОП, їх удосконаленні. Зокрема вони брали участь в анкетуванні оцінювання якості освітньої підготовки за ОП «Історія та археологія», висловлювали пропозиції з окремих напрямків діяльності. Так Валентина Гудим радила посилити практичну складову вивчення архівознавства та архівної справи й проводити практичні заняття на базі ДАПО, що враховано при розробці робочої програми з навчальної дисципліни. Також у ході обговорення директорка звернула увагу на запровадження електронного документообігу в діяльності державних архівів, оцифрування документів, електронні форми комунікації з користувачами інформації, тому на перспективу набуває актуальності оволодіння цифровими технологіями здобувачів освіти.
Олександр Супруненко позитивно оцінив якість підготовки фахівців за освітньою програмою «Історія та археологія», висловив схвалення змісту сертифікатної освітньої програми «Музейна справа», яка поглиблює професійну підготовку здобувачів вищої освіти.
В’ячеслав Шерстюк звернув увагу на потребу Полтавського регіону в кадрах археологів, тому археологічна складова ОП відіграє важливу роль у їх підготовці. Юрій Пуголовок додав, що здобувачі освіти вже беруть участь у археологічних дослідженнях за програмою Спілки археологів України.
Гарант ОП другого (магістерського) рівня Ігор Сердюк акцентував увагу на можливості неформальної освіти для магістрантів спеціальності 032 Історія та археологія, закордонні стажування та поглиблення академічної мобільності.
За результатами засідання було прийняте рішення про розміщення на сайті ПНПУ в рубриці «Освітні програми» проєкту ОП «Історія та археологія» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти за спеціальністю 032 Історія та археологія для подальшого оприлюднення, обговорення та рецензування всіма зацікавленими сторонами.