Флешмоб студентів факультету історії та географії до Міжнародного дня пам’яток і визначних місць (18 квітня)
Щорічно 18 квітня відзначається Міжнародний день пам’яток і визначних місць (International Day of Monuments and Sites), покликаний привернути увагу громадськості до проблеми збереження пам’яток культури, історії та археології. Його запровадили ще в 1983 році за пропозицією Асамблеї Міжнародної ради з питань охорони пам’яток та визначних місць (SCOMOS), створеної при ЮНЕСКО. В Україні це свято має назву День пам’яток історії та культури (відповідно до Указу Президента України від 23 серпня 1999 року).
Девізом міжнародного дня пам’яток та історичних місць стали слова «Збережемо нашу історичну Батьківщину». Цей девіз близький і зрозумілий студентам-історикам, котрі опановують спеціальність «Історія та археологія» на факультеті історії та географії Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка. В освітній програмі є ціла низка навчальних дисциплін, що формують компетентності соціально відповідального дослідника у контексті вивчення та збереження національної історико-культурної спадщини.
Цього року, зважаючи на дистанційну форму навчання в умовах Всеукраїнського карантину, студенти групи ІА(мс)–14 вирішили відзначити цей день по особливому, напередодні організувавши під керівництвом асистента кафедри історії України Лугового Романа Сергійовича флешмоб «#Моя_пам’ятка».
Усі студенти роз’їхалися по домівках, а в кожному населеному пункті є якась історична пам’ятка, а навколо – численні археологічні об’єкти (городища, стоянки, кургани, майдани тощо). Відвідавши її реально чи дистанційно, студенти здійснили міні-дослідження – знайшли, описали та представили загалу археологічну пам’ятку. Таким чином, ми віртуально «відвідали» пам’ятки у Луганській та Одеській областях, Глобинському, Семенівському, Лубенському, Решетилівському, Полтавському та інших районах Полтавської області.
Реальна, а не «книжкова» робота – це перший самостійний дослідницький пошук і саме він найбільше запам’ятається студентам-першокурсникам назавжди. А збереження пам’яток – обов’язок кожного професійного історика та громадсько-свідомого українця. Вивчаймо культурну спадщину нашої Батьківщини, плекаймо її для прийдешніх поколінь!