Відбулася І Всеукраїнська науково-практична конференція молодих вчених, аспірантів та студентів «Історія та археологія України: сучасні тренди досліджень»

29 квітня 2025 року була проведена І Всеукраїнська науково-практична конференція молодих вчених, аспірантів та студентів, організована кафедрами історії України Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка (зав. кафедри проф. Сітарчук Р.А.) та Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського (зав. кафедри проф. Сєкерська О.П.).  Її співорганізаторами стали також Відділ історії козацтва на Півдні України Науково-дослідного інституту козацтва при Інституті історії України НАН України, Одеський національний морський університет.

Проведення вдруге спільно організованої студентської конференції стало частиною виконання укладеної між університетами Угоди про співпрацю. На спільному засіданні обох кафедр було враховано думки здобувачів освіти та скореговано назву конференції, її тематичні напрямки та секції.  Актуальними для реалізації освітніхї програми «Історія та археологія» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти ПНПУ імені В.Г. Короленка є те, що студенти змогли продемонструвати дослідницькі здобутки з навчальних дисциплін: історії України, археології, історичного краєзнавства, етнографії України та ін., які формують їхні професійні компетентності.

Роботу конференції відкрили вітальними словами ректори професорка Марина Вікторівна Гриньова та професор Андрій Васильович Красножон. Зокрема очільники університетів підкреслили, що конференція  є унікальною можливістю для її учасників представити власні дослідження, обмінятися досвідом, долучитися до наукової дискусії та, побажали успіхів студентам на ниві наукових досліджень у галузі історії та археології.

На пленарному засіданні від ПНПУ виступила  доцентка Оксана Коваленко з доповіддю на тему «Археологічні дослідження Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка». Вона ознайомила учасників з етапами становлення археологічної наукової школи у Полтаві, системних польових досліджень та досвідом спільних археологічних експедицій науковців, викладачів і студентів з Інститутом археології НАН України, Полтавським краєзнавчим музеєм, охоронною археологічною службою, відзначивши роль викладачів Світлани Павлівни Юренко, Петра Якимовича Гавриша, Романа Сергійовича Лугового.

Цікаві теми доповідей підготували та презентували в дистанційному форматі на двох секціях студенти ПНПУ, які навчаються за спеціальностями 032 Історія та археологія, 014.03 Середня освіта (Історія), а студент групи ІА-33 Антон Березанський та студентка 4 курсу факультету природничих наук та менеджменту, студентський омбудсмен  Анна Ковальчук взяли участь у конференції безпосередньо на базі Південноукраїнського національного педагогічного університету в Одесі. Останні мали змогу ознайомитися ближче з основною програмою конференції, відвідати Археологічну лабораторію Університету Ушинського та ознайомитися із науковими досягненнями її працівників, поспілкуватися зі студентами-істориками Одеського ЗВО. Очікуємо, що студенти поділяться враженнями після повернення.   

Виступ Анни Ковальчук на тему «Історія Полтавського національного педагогічного університету в контексті історії Полтавщини» досить повно і яскраво розкрив етапи й сторінки становлення вищої педагогічної освіти нашого краю, а також діяльність когорти відомих педагогів і науковців, що прославили наш ЗВО. Яскрава електронна презентація доповнила  позитивне  враження, яке справив виступ на  одеських колег і студентів.

Своїми науковими напрацюваннями поділилися здобувачі освіти першого (бакалаврського)  рівня Руслан Супруненко, Ростислав Кисляк, Валерія Островська, Анастасія Маркосян, та майбутні магістри Вікторія Торубара та Артур Гобозашвілі (наукові керівники професори Роман Сітарчук, Людмила Бабенко, Оксана Коваленко, Лариса Шаповал, Тамара Жалій). Такі міжуніверситетські наукові комунікації відіграють важливу роль у навчанні через дослідження, формуванні м’яких комунікаційних навичок, вихованні кращих якостей дослідника-історика.

You may also like...