Гостьова лекція Галини Бондаренко «Календарна обрядовість  у соціокультурній системі суспільства»

08 квітня 2024 року в рамках співпраці між Полтавським національним педагогічним університетом імені В. Г. Короленка та Інститутом мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Т. Рильського НАН України було проведено в очно-дистанційній формі гостьову лекцію Галини Бондаренко, завідувачки відділом «Український етнологічний центр» ІМФЕ (м. Київ) на тему: «Календарна обрядовість  у соціокультурній системі суспільства» для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОП Середня освіта. Історія, спеціальності «014 Середня освіта. Історія», ОП Історія та археологія, спеціальності «032 Історія та археологія», студентів другого курсу.

Лекторка Галина Борисівна Бондаренко розглянула аспекти пов’язані з походженням та функціонуванням календарних обрядів українського народу: календарні реформи та обряди, походження обрядів, їх соціальні функції, культи, типові сценарії обрядів, календарні цикли, обрядові персонажі та герої, трансформація календарної обрядовості, «червоні» радянські обряди, сучасна календарна обрядовість: традиції, інновації. Висвітлила роль календарних обрядів у соціокультурній системі суспільства як маркера етнічної ідентичності, що займають вагоме місце в сучасній українській культурі.

Організатором проведення лекторію для студентської аудиторії за програмою вивчення навчальної дисципліни «Етнографія України» з теми: «Календарні звичаї та обряди українців» була доцент Лариса Іванівна Шаповал. Як викладач курсу «Етнографія України», вона акцентувала увагу здобувачів освіти на Великодню традиційну обрядовість українців, яка на сьогодні є трансформованою та призабутою, що стало предметом обговорення й дискусій серед студентської аудиторії в переддень  Великодня.

Наукова співпраця між установами, зокрема між кафедрою історії України ПНПУ імені В. Г. Короленка та ІМФЕ імені М.Т. Рильського, координатором якої є доц. Шаповал Лариса Іванівна продовжується відповідно укладеного меморандуму про співпрацю на початку гостьової лекції. Віримо, що партнерство сприятиме зміцненню наукових зв’язків, вивченню та збереженню  національної культурної спадщини України.

You may also like...