Укладання договору про співробітництво Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка та Інституту мистецтвознавства, фольклористики Укладання договору про співробітництво Полтавського національного педагогічного університету та етнології імені М.Т. Рильського

08 квітня 2025 року на факультеті історії та географії в аудиторії № 16 навчального корпусу № 1 університету в очно-дистанційному форматі відбулося укладання договору про співробітництво (меморандуму) Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка в особі ректора Гриньової Марини Вікторівни та Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М.Т. Рильського НАН України (м. Київ) в особі в. о. директора Стішової Наталії Сергіївни в присутності професорсько-викладацького складу кафедри історії України на чолі з проф. Р. А. Сітарчуком, декана факультету доц. Ю.В. Вільхового та здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОП Середня освіта. Історія, спеціальності «014 Середня освіта. Історія», ОП Історія та археологія, спеціальності «032 Історія та археологія», студентів ІІ – ІІІ курсів.

Наукова співпраця між установами, зокрема між кафедрою історії України ПНПУ імені В. Г. Короленка та відділом «Український етнологічний центр» ІМФЕ імені М. Т. Рильського триває з 2010 року, координатором якої є доц. Шаповал Лариса Іванівна. Предмет договору про співробітництво терміном на 5 років з 2025 до 2030 року містить організацію партнерства та співробітництва за напрямками: етнологія, мистецтвознавство, фольклористика, культурологія; участь у спільних наукових та інноваційних проєктах, спрямованих на вирішення проблем науково-дослідної, навчально-методичної діяльності та виховної роботи зі здобувачами вищої освіти, викладачами, наукові та освітні заходи з метою обміну досвідом наукової, навчальної та методичної роботи; спільна робота з удосконалення освітніх та освітньо-наукових програм; обмін науковими співробітниками, викладачами, докторантами, аспірантами щодо вивчення питань організації навчання, підготовки професійних кадрів, науково-дослідницької діяльності, читання лекцій, проведення практичних і семінарських занять; організовувати академічну мобільність здобувачів вищої освіти та науково-педагогічних працівників; наукове стажування та підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників.

Професор Людмила Леонідівна Бабенко, яка очолювала кафедру історію України до серпня 2024 року подякувала Дирекції ІМФЕ імені М. Т. Рильського та науковим співробітникам за плідну співпрацю та цінний науковий доробок в кількості 100 книг, який був подарований в університетську бібліотеку імені М. Жовтобрюха у вересні 2024 року, який сьогодні використовує у навчальному процесі та дослідницькій діяльності наукова спільнота, викладачі, здобувачі освіти вишів м. Полтави та Полтавської області.

You may also like...