Практичне заняття на базі стейкголдерів освітньо-професійної програми «Історія та археологія»
24 жовтня в рамках вивчення навчальної дисципліни «Пам’яткознавство та пам’яткоохоронна діяльність», яка є освітнім компонентом ОПП «Історія та археологія» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, студенти та викладачі проф. Людмила Бабенко та доц. Лариса Шаповал відвідали науково-дослідний відділ пам’яткознавства Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського. Така форма проведення
занять, консультацій, підготовки спільних заходів стала вже традиційною, вона закріплена Угодою про співпрацю з провідною музейною установою Полтавської області.
Метою спільної роботи було отримання консультації щодо змін у законодавстві щодо охорони історико-культурної спадщини в контексті Законів України про декомунізацію та деколонізацію суспільного простору,
фіксації щойно виявлених пам’яток, створення облікової документації. Кваліфіковані відповіді та роз’яснення зробив науковий співробітник відділу памяткознавства, випускник історичного факультету Олександр Лимар.
Ця інформація стала корисною для присутніх студентів, які беруть участь спільно з викладачами у просвітницьких заходах, розробці проєктів. Так, О. Лимар ознайомив із корисними покликаннями на ключові документи в галузі охорони пам’яток, детально пояснив порядок постановки пам’яток на облік, їх занесення в реєстри національного чи місцевого значення, зняття з обліку, переміщення чи знесення тощо. Він детальнорозповів про одне з останніх напрацювань – виготовлення документації на пам’ятник гетьману Іванові Мазепі.
Після запитань і обміну думками Олександр Лимар та Людмила Бабенко визначилися з темами обговорення наступних зустрічей, які суттєво допомагають формувати програмні результати навчання та професійні навички здобувачів освіти.