Співпраця кафедри історії України із загальноосвітніми навчальними закладами та випускниками факультету історії та географії
До Дня захисників і захисниць України, Дня українського козацтва до Полтавської загальноосвітньої школи ІІ ІІІ ступенів № 26 на запрошення вчителів історії, випускників факультету історії та географії Сергія Дорфмана, Ірини Супрунової, Лариси Мамоян завітала професорка кафедри історії України Людмила Бабенко. Просвітницька робота в цьому навчальному закладі проводиться системно як у рамках навчально-методичного, так і виховного процесу.
Зустріч з учнями 11-х класів була присвячена важливій темі, яка сьогодні набуває особливої ваги – чинникам формування національної ідентичності. Розмова справді набула характеру діалогу, в ході якого з’ясовувалися точки дотику щодо проблем громадянського рівня та особистісного сприйняття. Людмила Бабенко акцентувала увагу молоді на викликах, що прискорили зміни в поглядах українців на власну самобутність з початком повномасштабної російсько-української війни, навела дані соціологічних опитувань щодо багатьох критеріїв визначення національної ідентичності представниками різних вікових категорій українців.
Цікаво було почути думки старшокласників про їхнє ставлення до таких складників культурної і громадянської ідентичності як мова, музика, література, кіномистецтво, державні символи. Вели мову й про роль історії та історичних знань, які формують україноцентричні переконання, не дозволяють російській пропаганді маніпулювати історичними фактами та спотворювати уявлення українців про власне історичне минуле.
Такі зустрічі дозволяють викладачам кафедри історії України більш ефективно популяризувати здобутки факультету історії та географії, освітньо-професійні програми «Історія та археологія», 014.03 Середня освіта (Історія), які реалізуються у Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка.