Акція «Національна академія наук України – бібліотекам»
У переддень професійного свята бібліотечних працівників 28 вересня 2023 року кафедра історії України взяла участь у презентації подарованих книг бібліотеці імені М. Жовтобрюха ПНПУ імені В. Г. Короленка (директор Валентина Орєхова) Інститутом мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського (директор – академік Ганна Скрипник) в межах Акції «Національна академія наук України – бібліотекам», яка проводиться за підтримки очільника Академії академіка Анатолія Загороднього.
Презентацію видань ІМФЕ ім. М.Т. Рильського в режимі онлайн коментували – Олена Таран, науковий співробітник відділу «Український етнологічний центр», кандидат історичних наук та Людмила Єфремова, провідний науковий співробітник відділу музикознавства та етномузикології, доктор мистецтвознавства.
Від дирекції ІМФЕ з вітальним словом та коментарем до презентації фундаментальних видань Інституту для викладацько-студентської аудиторії педагогічного вишу виступила Галина Бондаренко – провідний науковий співробітник відділу «Український етнологічний центр», кандидат історичних наук, якій ректорка ПНПУ імені В. Г. Короленка Марина Гриньова, професор, доктор педагогічних наук вручила Подяку від Університету.
До наукової бібліотеки М. Жовтобрюха надійшли перевидання народознавчої спадщини в ІМФЕ ім. М.Т. Рильського НАН України, «Етнографічний образ українців зарубіжжя – унікальне видання про культурну спадщину українства у світі», «Етнографічний образ сучасної України як національне історико-культурне надбання» у 10 томах, довідково-енциклопедичні видання, фундаментальні видання з історії мистецтва та етнічної, етнокультурної історії України, із зарубіжної етнології та україністики за кордоном, збірники праць на пошану видатних українців, монографії українських етнологів
Дане дійство стало можливим в рамках Угоди про співпрацю між ПНПУ імені В. Г. Короленка, зокрема кафедрою історії України (координатор – Лариса Шаповал, доцент, кандидат історичних наук, викладач етнологічних і музеєзнавчих дисциплін та завідувач кафедри – Людмила Бабенко, доктор історичних наук, професор).
Читаємо й шануємо Книгу, популяризуємо, зберігаємо й вивчаємо етнокультурну спадщину українства за кордоном та в Україні!