Дізнаємося більше про видатного краянина Симона Петлюру
15 вересня викладачі кафедри України доценти Олексій Гура, Лариса Шаповал, проф. Людмила Бабенко провели спільно зі студентами спеціальності 032 «Історія та археологія» факультету історії та географії меморіальний захід з ушанування пам’яті Симона Петлюри – політичного і громадського діяча, лідера Директорії, Головного отамана війська Української Народної Республіки (1919-1921 рр.). Просвітницький захід був проведений біля будівлі колишньої Полтавської духовної семінарії (нині один з навчальних корпусів аграрного університету), у якій навчався Симон Петлюра. На її стіні встановлена меморіальна дошка видатному полтавцю, до якої студенти поклали квіти.
Проф. Л. Бабенко розповіла студентам про полтавський період життя Симона Петлюри, становлення його політичних поглядів під впливом українських національно-демократичних сил. Також увагу студентів привернули до історії родини діяча, члени якої стали жертвами радянських репресій. Вперше з’ясував долю членів цієї багатостраждальної родини акад. Володимир Пащенко у книзі «Родинне коріння Петлюр умертвлене».
Згадали й знакову постать племінника Симона Васильовича патріарха УАПЦ Мстислава, який двічі відвідав Полтаву на початку 1990-х рр. Людмила Бабенко у формі діалогу зі студентами нагадала про основні віхи Української революції 1917-1921 рр., сторіччя відзначення якої минає в цьому році. До відкритого заходу долучився Олег Пустовгар, історик, випускник історичного факультету, регіональний представник Українського інститут національної пам’яті в Полтавській області.
Він розповів студентській молоді про меморіалізацію пам’яті Симона Петлюри, тривалу просвітницьку роботу з деміфологізації його імені. Олег Пустовгар наголосив на важливій ролі для молоді медіаграмотності, вміння відрізняти фейкову інформацію від правдивих фактів. Він також відзначив великий внесок викладачів кафедри історії України ПНПУ у створення низки телевізійних програм на полтавських телевізійних каналах про Симона Петлюру та інших діячів національно-визвольного руху, телепроєкту «Поборники незалежності». Останній і досі має високі рейтинги переглядів.
Студенти жваво обговорювали порушене питання про спорудження в Полтаві пам’ятника Симонові Петлюрі, ім’я якого стало символом боротьби за українську державність.