Участь викладачів кафедри історії України у роботі VІ міжнародного конгресу
27 листопада у Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка розпочав роботу УІ Міжнародний конгрес «Етнодизайн у контексті відродження української національної ідентичності
та європейської інтеграції», який продовжить роботу 28 та 29 листопада. У пленарному засіданні взяли участь викладачі кафедри історії України професорка Людмила Бабенко та доцентка Лариса Шаповал. Роботу засідання вступним словом відкрила ректорка Марина Гриньова та закликала присутніх вшанували полеглих героїв хвилиною мовчання. З вітальними словами до учасників конгресу також звернулися закордонні партнери університету, провідні науковці України. Головуюча на пленарному засіданні декан факультету технології і дизайну Юлія Срібна коротко ознайомила з історією та етапами проведення форуму, результатами та здобутками.
На пленарному засіданні з доповіддю «Роль історичної науки у формуванні національної ідентичності: український контекст» виступила проф. Л. Бабенко. Тема виступу Лариси Шаповал «Місце вишитого рушника в інтер’єрі українського традиційного житла» включена до секції № 3 «Етноархітектура та етнодизайн: пошуки українського національного стилю».
Теми та зміст виступів викладачів кафедри історії України побудовані в руслі викладання навчальних дисциплін, які є освітніми компонентами освітньо-професійних програм «Історія та археологія», «Середня освіта (Історія та громадянська освіта)»: «Історія України», «Політична історія України ХХ-ХХІ ст.», «Державотворчі процеси в новітній історії України», «Етнографія України». Такі дослідницькі матеріали знаходять відображення в лекціях, завданнях практичних занять та самостійної роботи, сприяють формуванню професійних компетентностей здобувачів освіти.
Форум є досить представницьким – свою участь засвідчили міжнародні наукові інституції та окремі дослідники з Данії, Польщі,Грузії, Ізраїлю, Литви, численні учасники українських ЗВО та академічних установ. Участь у роботі першого дня конгресу взяли науковці полтавських музеїв, з якими тісно співпрацює кафедра історії України в напрямку практичної підготовки фахівців музейної справи за спеціальністю 032 Історія та археологія та виконання кафедральної наукової теми «Роль музеів у розвитку історичного краєзнавства на Полтавщині», яка буде продовжена у 2025 році.