Тисяча днів російсько-української війни: студенти-історики та викладачі долучилися до роботи круглого столу

Наша країна вже тисячу днів героїчно протистоїть агресору в російсько-українській війні. Збройні сили України та українці продовжують відстоювати державний суверенітет і нашу спільну свободу. Ця тема обговорюється зараз серед політиків, науковців, у засобах масової інформації. З ініціативи Полтавської обласної військової адміністрації на базі Державного архіву Полтавської області відбувся круглий стіл «Полтавщина у російсько-українській війні: думки науковців та громадськості».

Метою проведення круглого столу, як зазначив у вступному слові заступник Полтавської ОВА Антон Чубенко, є не лише висвітлення героїчної боротьби українського народу проти російської агресії, але й пошанування подвигу воїнів ЗСУ, ветеранів, добровольців, волонтерів, визначення головних завдань для наближення перемоги. Традиційно ініційовані обласною владою заходи відбуваються із залученням викладачів та студентів факультету історії та географії, зокрема кафедри історії України. У роботі круглого столу взяли участь професорка Людмила Бабенко та доцентка Лариса Шаповал, здобувачі освіти спеціальності 032 Історія та археологія.

До програми круглого столу було включено доповідь Людмили Бабенко «Історичні факти та їх фальсифікація – зброя російської пропаганди». Вона зупинилася на особливостях ведення сучасної війни, на конкретних прикладах показала як формувалася пропагандистська експансія «русского мира», чому саме історичне минуле було перетворене на «поле бою» з перекрученням і фальсифікацією історичних фактів. Студенти долучилися до загальної дискусії про шляхи формування національної ідентичності та протистояння маніпулятивній інформації.

Проф. Л. Бабенко запросила до участі в засіданні круглого столу науковців-істориків, які з перших днів війни перебувають в її епіцентрі – професорку Галину Докашенко, зав. кафедри вітчизняної та зарубіжної історії Горлівського інституту іноземних мов Донбаського педагогічного університету, який перебазувався у Бахмут, а потім у Дніпро, та доцента Вячеслава Оліцького, зав. кафедри історії України Сумського державного педагогічного університету. Вони поділилися своїми поглядами на події та їх осмисленням.

Майбутні історики виявили інтерес до виступів настоятеля Свято-Покровського храму о. Миколи Храпача «Духовна, просвітницько-виховна і гуманітарна місія ПЦУ в умовах російсько-української війни», депутатки
Полтавської обласної ради Наталії Гранчак «Волонтерський рух – приклад героїзму та жертовності (з досвіду роботи Полтавського батальйону небайдужих) та інших. Голова Асоціації випускників Полтавського національного педагогічного університету, історик Едуард Фісун у своєму виступі торкнувся такої проблеми як переміщення дітей «Злочини проти людяності. Депортація і переміщення дітей з України – продовження геноцидних практик країни-агресора».

У читальному залі держархіву розгорнута виставка, присвячена участі полтавців у російсько-українській війні та подіям воєнного спротиву в нашому краї. Рекомендації учасників круглого столу стосувалися активізації просвітницької роботи на різних рівнях.

You may also like...