В університеті відбувся етнографічний захід «Український вінок у звичаях і традиціях українського народу»
З ініціативи колективів кафедри історії України та Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського був організований етнографічний захід «Український вінок у звичаях і традиціях українського народу». З вітальний словом до присутніх звернулася ректорка університету Марина Гриньова, яка привітала організаторів, учасників, глядачів, студентів з державним святом – Днем Конституції України. Очільниця подякувала Захисникам і Захисницям України за важливу місію щодо захисту територіальної цілісності України, за можливість популяризувати національні традиції українців у відносно мирному Полтавському регіоні. Марина Вікторівна підкреслила, що повага до вікових народних традицій виховується завдяки їх вивченню, збереженню та популяризації, що й проводять у навчальній та виховній роботі викладачі кафедри історії України.
Організатори заходу Лариса Шаповал, кандидатка історичних наук, доцентка кафедри історії України, якій особисто висловила вдячність ректорка університету, Марія Пісцова, завідувачка науково-дослідного експозиційного відділу етнографії Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського, Катерина Штепа, співробітниця цієї установи, проаналізували особливості становлення купальської обрядовості в етнографічній традиції, виготовлення українського вінка, звичаї щодо його використання в побуті, зважаючи на історичні та географічні особливості, регіональну специфіку, ключові елементи, оздоблення, значення під час календарної обрядовості. Активними учасниками свята стали колеги Полтавського обласного центру національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства (директор Андрій Півняк), учнівської молоді, майбутні історики й археологи Вікторія Торубара, Данило Запара, Єлизавета Брижак, Антон Березанський, здобувачі освіти полтавських шкіл № 8, № 23.
Зі словами вдячності до організаторів звернулися Валентина Титаренко, професорка, докторка педагогічних наук, Наталія Свиридюк, заслужена майстриня народної творчості України, Ірина Рева, педагогиня, учителька-методистка. Людмила Бабенко, завідувачка кафедри історії України, докторка історичних наук зазначає: «День проведення дійства обраний невипадково, адже державні та національні символи в Україні мають давнє походження, перебувають в тісному взаємозв’язку та мають взаємовпливи. Державне свято сьогодні об’єднало охочих для збагачення досвіду, отримання знань та розуміння важливості національної ідентичності для кожного, особливо в часи випробувань».
Для студентів та учнів цей яскравий захід дав не лише нові знання з етнології, методики етнографічних досліджень, історії України, але й досвід соціальної комунікації, ознайомлення з різними аспектами роботи музейних наукових працівників, компетентності яких формує освітньо-професійна програма «Історія та археологія».