Завершилася навчальна пропедевтична практика студентів І курсу другого (магістерського) освітнього рівня вищої освіти факультету історії та географії денної форми навчання спеціальності 033 Філософія освітньої програми «Філософія» (група Ф-56)
З 17.04.2023 р. до 28.04.2023 р. студенти І курсу другого (магістерського) освітнього рівня вищої освіти факультету історії та географії денної форми навчання спеціальності 033 Філософія освітньої програми «Філософія» (група Ф-56) проходили навчальну пропедевтичну практику на базі громадської організації «Єдина громада – Полтавщина».
Особливістю проходження даної практики у 2022-2023 н.р. було те, що вона була проведена у змішаному форматі: очно практику проходили здобувачі з України, а дистанційно – здобувачі з Китайської Народної Республіки Лю Ешань і Чень Чжендун (методисти – проф. Вячеслав Мєшков та доц. Ярослав Блоха; факультетський керівник – доц. Ярослав Блоха).
Метою практики було удосконалити професійні вміння та навички студентів-філософів на основі залучення до практичної діяльності, закріпити теоретичні знання за рахунок розробки теоретичного підґрунтя конкретних досліджень та використання результатів дослідження для прогностичного аналізу.
З-поміж головних завдань практики:
- закріплення і практичне використання теоретичних знань з фахових дисциплін;
- формування професійної ідентифікації та самосвідомості;
- накопичення досвіду щодо виконання професійних обов’язків, виховання почуття персональної відповідальності;
- формування вмінь і навичок для реалізації діагностичної, прогностичної та аналітичної функцій філософа;
- практичне застосування технологій аналізу та співвідношення даних, а також проведення соціологічних опитувань;
- планування послідовності обробки, аналізу і використання інформації;
- висунення гіпотез і проведення соціологічних опитувань;
- використання результатів дослідження для прогностичного аналізу.
Під час настановчої конференції, на якій, зокрема, були присутні завідувачка кафедри філософії доцент Наталя Головіна та гарант освітньо-професійної програми «Філософія» другого (магістерського) рівня вищої освіти Людмила Усанова, факультетським керівником та методистами були оприлюднені умови та особливості проходження навчальної пропедевтичної практики, загальна характеристика навчальної пропедевтичної практики, зміст, вимоги та рекомендації щодо виконання завдань змістовних модулів навчальної пропедевтичної практики; завідувач виробничої та навчальної практик Наталія Пантюхова також озвучила вимоги до проходження практики й оформлення звітної документації студента-практиканта. Упродовж двох тижнів відповідно до встановленого графіку здобувачі другого (магістерського) освітнього рівня вищої освіти факультету історії та географії денної форми навчання спеціальності 033 Філософія освітньої програми «Філософія» (група Ф-56) активно працювали над виконанням завдань практики, виявленням нагальних світоглядних проблем у жителів Полтавської територіальної громади, результати яких будуть оприлюднені ними 24-25 травня 2023 року під час ІІ Всеукраїнської інтернет-конференції «Людський потенціал в контексті сучасних соціокультурних перетворень».