Професор педагогічного університету Ігор Сердюк – лауреат єпархіальної премії імені преподобного Паїсія Величковського

28 листопада 2019 р. у Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені М. В. Гоголя відбулося нагородження лауреатів єпархіальної премії імені преподобного Паїсія Величковського. Її заснували 2012 р. до 290-річчя від дня народження православного святого та з метою створення в Україні Помісної православної церкви, об`єднання українського православ`я, утвердження в суспільстві міжнаціональної та міжконфесійної згоди, розбудови і зміцнення Української держави, відродження історичної пам`яті українського народу, розвитку національної духовної культури, захисту національних святинь.

Участь у заході взяв предстоятель Православної церкви України митрополит Київський і всієї України Епіфаній у межах візиту в Полтаву. До початку академії в холі театру відбулася церемонія спецпогашення поштової марки з зображенням Свято-Успенського кафедрального собору, яке провів доцент кафедри журналістики Гліб Кудряшов.

Серед цьогорічних лауреатів – доктор історичних наук, професор кафедри історії України ПНПУ імені В. Г. Короленка Ігор Сердюк. Його відзначили в номінації «Наука».

«Мені приємно констатувати і знати той факт, що 300 років тому у часи Величковських наш Успенський собор був центром життя Полтави. Нещодавно мені випадково довелось знайти один документ: у 1680-х рр. у місті розслідували справу однієї жінки Агафії, залучили до цього священників. І серед підписантів цього документу є Іван Величковський. Якщо цей документ підтвердиться, то це буде найдавнішою згадкою про присутність Величковських у Полтаві – і ми ще на кілька років можемо змінити час його переїзду з Чернігова», – зазначив Ігор Сердюк.

Інші новини: