На факультеті історії та географії відкрилася виставка про життя і діяльність патріарха Мстислава (Скрипника)
12 квітня у рамках відзначення 125-річчя з дня народження патріарха Української Автокефальної Православної Церкви Мстислава у навчальному корпусі № 1 відкрилася виставка, яка ілюструє життя і діяльність видатного Українця. Це спільна ідея, втілена музейниками Полтавського краєзнавчого музею (завідувачка відділу новітньої історії Наталія Кузьменко та художниця Тетяна Менчинська) та кафедрою історії України ПНПУ імені В. Г. Короленка (завідувачка докторка історичних наук Людмила Бабенко).
Патріарх Мстислав, в миру Степан Скрипник, народився в Полтаві в родині, що дала Україні іншого видатного діяча Симона Петлюру. Тут пройшли його дитинство і юність. На 14 стендах відображено етапи життя і діяльності патріарха в роки Української революції 1917–1921 рр., громадсько-політична діяльність у міжвоєнний період на території України, що входила до складу Польщі, перехід у духовне служіння в 1942 році, життя за межами України й творення Української церкви. Знайшли відображення й сюжети візитів патріарха у Полтаву в 1990 і 1992 рр.
Наталія Кузьменко розповіла студентам історикам та географам не лише про зміст матеріалів виставки, а й унікальні світлини, книги з автографами патріарха, які зберігаються у фондах краєзнавчого музею. Також Людмила Бабенко та Наталія Кузьменко повідомили студентам про обговорення на круглому столі, що відбувся напередодні, стану створення меморіального музею патріарха Мстислава у Полтаві в будинку, де він народився.
Ця виставка стала ще одним результатом системної співпраці кафедри, факультету з Полтавським краєзнавчим музеєм, який є базою практик, місцем формування фахових компетентностей і комунікативних навичок здобувачів освіти освітньо-професійної програми «Історія та археологія».
Виставку можна оглянути у вільному доступі до 20 квітня.