Магістранти спеціальності 032 Історія та археологія прозвітували про готовність до захисту кваліфікаційних робіт
Здобувачі освіти другого (магістерського ) рівня вищої освіти за спеціальністю 032 Історія та археологія перебувають напередодні важливого етапу у навчальній діяльності – підсумкової атестації. 5 грудня відбулося засідання кафедри історії України, на яке були запрошені магістранти групи ІА-62 освітньої програми «Історія та археологія» (гарант проф. Ігор Сердюк). Вони завершили виробничу практику викладання у вищій школі, відзвітували про набуті компетентності, проведені лекційні і практичні заняття, виховні заходи та інші види роботи. Зараз здобувачі освіти готуються до атестаційного екзамену та захисту кваліфікаційних магістерських досліджень.
Попередній захист покликаний виявити ступінь готовності роботи, результати перевірки на академічну доброчесність, вміння презентувати та захищати основні положення наукового дослідження. Для оволодіння магістрантами знаннями про правильне оформлення роботи, джерел, покликань та інших технічних характеристик було організований семінар-тренінг, який провела директорка бібліотеки імені університету Валентина Орєхова.
Магістранти представили свої дослідження, які виконувалися під науковим керівництвом досвідчених викладачів кафедри. Було відзначено новизну і актуальність виконаних робіт, їх належний теоретичний рівень. Так, підтвердила високі результати упродовж навчання в магістратурі Марія Шамрай. Вона досліджувала тему «Спаський храм у контексті соціально-культурного і релігійного простору міста Полтава ХУІІ-ХІХ ст.» (наук. кер. доц. Олексій Гура). Магістрантка навела маловідомі факти, версії про історію храму, історичні події, яку актуалізували його роль у житті міста.
Цікавим завершеним дослідженням є робота Алли Юрченко (наук. кер. проф. Роман Сітарчук). Магістрантка розкрила тему відображення культурної спадщини нашого краю у більшовицькій пресі 1920-х рр.
Також була заслухані результати дослідження Маргарити Колеснікової, яка навчається на спеціальності 031 Релігієзнавство, тема її дослідження «Українська автокефальна православна церква наприкінці ХХ – на початку ХХІ ст.: шлях до Томосу. Науковий керівник проф. Роман Сітарчук високо оцінив напрацювання здобувачки освіти та апробацію магістерської роботи. Попередній захист проходив у змішаному форматі. Магістранти продемонстрували вміння дискутувати, обговорювати питання, культуру дискусії.Дякуємо ЗСУ та готуємося до атестаційних екзаменів.