Студенти спеціальності 032 Історія та археологія беруть участь у проведенні історичних студій кафедри історії України «Успішний вступник – 2022»

2022 рік став часом складних випробувань для всієї України, а особливо учнівської молоді, яка в умовах воєнного стану опинилася перед вибором майбутньої професії та навчального закладу для здобуття якісної вищої освіти. Викликом часу став пошук форм допомоги цьогорічним вступникам у підготовці до складання «Національного мультипредметного тесту» (НМТ). Досвідчена методистка, доцентка кафедри історії України Тамара Жалій ініціювала проведення онлайн занять із школярами у формі віртуальної історичної студії з метою залучення якомога більшої кількості учнів шкіл Полтавщини.

На перше заняття завітали Ірина Міщенко, методистка відділу  гуманітарних та мистецьких дисциплін  ПАНО ім. М. В. Остроградського, Ірина Козлова, диреторка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Полтавської міської ради, Наталія Горпинченко, консультантка Центру.

Заняття вже відбуваються з 27 квітня щосереди. До їх організації і проведення долучилися також перший проректор, доцент кафедри історії України Олексій Гура, завідувачка кафедри Людмила Бабенко, асистентка кафедри, співробітниця відділу інноваційної діяльності та міжнародних звязків Анастасія Момот. Мотивуючим чинником для майбутніх вступників є участь у проведенні онлайн занять здобувачів освіти ОП «Історія та археологія» зі спеціальності 032 Історія та археологія факультету історії та географії.

Це добра нагода для розвитку власної освітньо-професійної траєкторії студентів, поглиблення теоретичних знань з курсу історії України, набуття навичок soft scills у спілкуванні з учнівською молоддю, яка готується стати студентами. У проведенні занять брали участь Марія Шамрай (група ІА-52), Костянтин Бурчак, Владислав Романенко (група ІА(мс)-44), Микита Водолажський, Вікторія Торубара (група ІА-23).  

Викладачі кафедри ретельно продумують зміст занять відповідно до програми НМТ з історії України. Зокрема, перше заняття було присвячене загальним рекомендаціям щодо підготовки до такого виду випробувань та методиці розв’язування завдань з історії України. Розгляд теоретичної частини супроводжується роботою з картосхемами, різновидовими документами, графічними й портретними зображеннями тощо. Практичні тренажерні завдання, які пропонуються учням, максимально наближені до характеру завдань державної атестації.

Студенти, володіючи компетентностями інформаційного пошуку та роботи з персональним комп’ютером, вдало компонують завдання на повторення, ілюстративний матеріал до кожної теми. Аби заняття історичної студії принесли максимальну користь для вступників, відеозаписи занять розміщуються на сайті кафедри історії України, з їх повним викладом можна ознайомитися за посиланням https://cutt.ly/NatMultiTest.

Підключитися до конференції Zoom у режимі реального часу можна усім бажаючим щосереди о 14.00 год.

https://us02web.zoom.us/j/7887058480?pwd=MGczc3NveVN5MFlEenZZZERJV0FUdz09

Ідентификатор конференції: 788 705 8480

Код доступу  049092

You may also like...