Обговорення підсумків навчання за програмою внутрішньої академічної мобільності студентів факультету історії та географії
Упродовж другого семестру 2021-2022 навчального року здобувачі освіти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти зі спеціальності 032 Історія та археологія факультету історії та географії брали участь у програмі академічної мобільності згідно з Угодою про співпрацю з Полтавським аграрним університетом. Студенти групи ІА(мс)-44 Владислав Романенко, Костянтин Бурчак, Аліна Аленіна відповідно до норм освітнього законодавства щодо академічної мобільності у рамках навчального плану своєї освітньої програми «Історія та археологія» замість освітнього компонента «Політична еліта в українській історії ХХ – ХХІ ст.» опановували навчальну дисципліну «Теорія політичних процесів». Остання вивчається здобувачами освіти на ОП «Політологія» зі спеціальності 052 Політологія Полтавського аграрного університету. На ОП «Середня освіта (Історія) другого (магістерського) рівня освіти факультету історії та географії за програмою академічної мобільності навчається здобувачка освіти ПАУ Анастасія Гергель з вивчення дисципліни «Політична історія України ХХ – ХХІ ст.» (викладач Людмила Бабенко)
26 травня було проведене підсумкове тематичне заняття у формі круглого столу за участю студентів та викладачів кафедри історії України (завідувачка проф. Людмила Бабенко) й кафедри гуманітарних та соціальних дисциплін аграрного університету (завідувачка доц. Наталія Сизоненко). У ході зібрання в режимі онлайн були обговорені як результати співпраці, так і основні програмні науково-теоретичні складники навчальних дисциплін, розуміння студентами їх значущості в сучасних суспільно-політичних умовах, застосування набутих знань і компетентностей у практичній діяльності, визначенні власної громадянської позиції тощо. Зокрема, обговорюючи питання політичного маркетингу та політичного менеджменту, професорка кафедри гуманітарних та соціальних дисциплін Анастасія Некряч запросила до розмови студентів-істориків, які продемонстрували володіння теоретичним і фактологічним матеріалом, уміння відстоювати власну думку.
Координаторка програми академічної мобільності Людмила Бабенко зазначила, що студентську молодь хвилюють питання моральності політичної еліти, майбутнє нашої країни. Професор Роман Сітарчук, викладач навчальної дисципліни «Політична еліта в українській історії ХХ – ХХІ ст.», високо оцінив продуктивність співпраці в рамках внутрішньої мобільності між педагогічним та аграрним університетами, зазначив, що вона сприяє формуванню у студентів комунікативних навичок як soft skills, так і hard skills.
Завідувачка кафедри гуманітарних і соціальних дисциплін Наталія Сизоненко, координаторка академічної мобільності ПАУ Юлія Помаз, гарант ОП «Політологія» Сергій Приходько висловили побажання продовжувати й надалі використовувати можливості академічної мобільності для здобувачів освіти, а також для посилення співпраці між науково-педагогічними працівниками двох університетів проводити спільні наукові конференції.