Поповнення фондів бібліотеки ПНПУ для забезпечення навчального процесу на ОП «Історія та археологія»
14 лютого відзначається Міжнародний день дарування книг. Символічно, що саме цього дня до Полтавського педуніверситету завітали стейкголдери і роботодавці здобувачів освіти освітньої програми «Історія та археологія» В’ячеслав Шерстюк – директор Комунального закладу «Центр охорони та досліджень пам’яток археології» Полтавської обласної ради, та Михайло Коваленко – старший науковий співробітник установи. Багаторічна співпраця кафедри історії України, яка забезпечує викладання освітніх компонентів ОП археологічного циклу, з ЦОДПА різнопланова. Передусім це організація польових археологічних досліджень, науково-дослідницька діяльність, залучення студентів до проведення досліджень. Центр також займається видавничою діяльністю, готує до друку наукові збірники, монографії, видає часопис «Археологічний літопис Лівобережної України», які відображають наукові здобутки полтавських археологів. Ф
В’ячеслав Шерстюк зазначив, що ділитися науковими виданнями з його альма матер стало вже традицією. У фонди бібліотеки було передано майже сотню книг і наукових журналів, які будуть використані при вивченні таких дисциплін як «Археологія», «Археологія України», «Методика археологічних досліджень», «Давня історія України», «Історична урбаністика», «Пам’яткознавство та пам’яткоохоронна діяльність», «Етнографія України» студентами першого (бакалаврського) рівня.
Серед представлених видань кілька монографій Олександра Супруненка – відомого археолога, директора Полтавського краєзнавчого музею імені В.Г. Короленка, члена робочої групи з розробки/оновлення ОП «Історія та археологія» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, присвячені дослідженню курганних комплексів на Полтавщині; щорічник «Полтавський археологічний збірник», який підводить підсумки польових досліджень, обробки археологічних артефактів, їхньої музеєфікації тощо.
Цікаве дослідження О. Супруненка вийшло у співавторстві з науковим співробітником Інституту археології НАН України, викладачем кафедри історії України, головою полтавського відділення ВГО «Спілки археологів України» Юрієм Пуголовком «Дослідження літописної Лтави. Іванова гора». Окреме видання розповідає про відому полтавську археологиню, пам’яткоохороницю Ірину Кулатову. Гарантка ОП «Історія та археологія» першого (бакалаврського) рівня Людмила Бабенко зазначила, що наукова література знайде також своє застосування й на магістерському та освітньо-науковому рівнях за спеціальністю 032 Історія та археологія. Працівники бібліотеки імені М.Жовтобрюха Марія Гура, Ірина Лесунова, Ірина Швидун висловили вдячність колективу ЦОДПА і його директорові за подаровані книги, небайдужість до забезпечення якості освітнього процесу на освітній програмі «Історія та археологія» Полтавського національного педагогічного університету.