Викладачі й студенти-історики – учасники виїзного засідання Полтавської обласної організації Спілки краєзнавців України
Діяльність Полтавської обласної організації НСКУ є важливим складником формування інтелектуального, дослідницького, патріотичного середовища в Полтаві й Полтавській області. Тематичні заходи, нові книги й публікації, презентації цікавих проєктів і здобутків, популяризація досліджень з історії регіональних локацій, наукові конференції – це далеко неповний перелік діяльності членів краєзнавчої спільноти.
Члени НСКУ зав. кафедри історії України Людмила Бабенко (заст. голови ПО НСКУ), проф. Роман Сітарчук, проф. Сергій Шевчук, проф. Петро Кравченко, доц. Лариса Шаповал, доц. Гура О.А. активно залучають здобувачів освіти до історико-краєзнавчих досліджень, урізноманітнюють форми і методи науково-дослідницького інструментарію. Практика організації виїзних засідань НСКУ була запропонована її головою акад. Олександром Реєнтом і довела свою ефективність.
12 вересня на запрошення колективу Національного музею-заповідника М.В. Гоголя велика група членів краєзнавчої спільноти побувала у селі Гоголеве. Колектив співробітників музею на чолі з директоркою Лідією Єнко познайомив науковців з локаціями музейного комплексу, історією його створення, пам’ятками й колекціями музею. Краєзнавці також ознайомилися з фондами бібліотеки та архіву науково-культурного центру Національного музею-заповідника. Якщо з науковими цілями гостями Центру здебільшого були літературознавці, дослідники творчості Миколи Гоголя, зокрема ПНПУ імені В.Г. Короленка, то історики і краєзнавці вперше обговорювали перспективи подальшої співпраці, можливості музейного комплексу і науково-культурного центру для консультативної допомоги у підготовці здобувачів освіти ОП «Історія та археологія», які поглиблено вивчають музеєзнавство та музейну справу.
Науковий співробітник музею-заповідника Ярослав Єнко презентував документальний фільм про Свято-Михайлівський монастир, вперше дослідивши його історію ХVІІ – ХІХ ст.
Під час засідання Людмила Бабенко вручила Почесні грамоти НСКУ та посвідчення нових членів, а відповідальний секретар Полтавської організації проф. Ірина Петренко повідомила про заяви на вступ зав. кафедри української літератури, к.філ.н. Віри Мелешко, к.і.н. Вікторії Сергієнко, співавтора нещодавно презентованої книги «Лабіринти долі полтавського “предводителя дворянства”» Сергія Черниха, кандидатури яких були одноголосно підтримані. Співробітники музею-заповідника продемонстрували креативні форми екскурсій для відвідувачів, в тому числі театралізовані, з представленням сюжетів і героїв творів Миколи Гоголя. Учасники виїзного засідання подякували за організацію зустрічі та високо оцінили її результативність.