Студентам розповіли про роль Верховної Ради України в житті громадян
21 квітня 2021 р. у межах реалізації проєкту «Жива бібліотека» відбулася онлайн-зустріч зі студентами на тему «Як Верховна Рада України впливає на життя Українців». Цього разу спікером була Лілія Гарбузюк, регіональна координаторка Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» в м. Полтава від Громадського Об’єднання «Інститут Республіка». Модератором був асистент кафедри всесвітньої історії та методики викладання історії Дмитро Лобода.
«Жива бібліотека» – це онлайн-платформа для виступів експертів з різних галузей суспільного життя. Ініціатива реалізується за підтримки проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості (SC3)», що співфінансується Європейським Союзом та Британською Радою в Україні у співпраці з громадською організацією «Міцна Громада» (Херсон). Онлайн-платформа – продовження діяльності осередку соціальної солідарності «PRO100НЕБА», який покликаний надавати інформаційну підтримку під час пандемії коронавірусу.
Під час онлайн-зустрічі у фокусі уваги перебували теми, пов’язані з діяльністю і роллю органу законодавчої влади в Україні – Верховною Радою. Студентів ознайомили зі структурою ВРУ, законодавчою базою щодо статусу та формування її складу, повноважень тощо. Цікавою була статистика рекордів і антирекордів роботи парламенту – гендерні показники, вікові характеристики, а також питання, що найбільше і найменше розглядаються законодавцями. Важливим для кожного громадянина є його право брати участь у парламентських слуханнях, про механізм реалізації якого окремо розповіла спікерка. Дана лекція відбулася вже після офіційного закриття проєкту «Жива бібліотека», який був покликаний надати інформаційну підтримку в період пандемії з таких тем: «Безпечне навчання в Інтернеті: інструменти онлайн-освіти», «Медіа-фейки: інформаційна безпека у соціальних мережах», «Психологічне благополуччя в умовах COVID-19», «Безпечні послуги цифрової держави» та «Збереження психічного та фізичного здоров’я в умовах карантину». Адміністратори проєкту переконують, що «Жива бібліотека» продовжує «жити» і після завершення проєкту, а свідченням цьому слугують нові й нові проблеми, які порушуються на її онлайн-майданчику.