Викладачі педагогічного університету взяли участь у всеукраїнському краєзнавчому форумі
12 грудня 2019 р. у Полтаві відбулася ХV Всеукраїнська наукова історико-краєзнавча конференція «Українське краєзнавство в системі міжінституційних взаємодій: проблеми концептуалізації та практичної реалізації». Науковий форум, у якому взяли участь викладачі кафедр історії України, всесвітньої історії та методики її викладання, географії та методики її навчання Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, проходив під егідою Національної спілки краєзнавців України та Інституту історії України НАН України.До складу оргкомітету конференції увійшла завідувачка кафедри історії України професор Людмила Бабенко.
Система наукових історико-краєзнавчих досліджень у ПНПУ має давні традиції, а історико-краєзнавчі компетентності студенти-історики здобувають шляхом вивчення таких навчальних дисциплін, як «Історичне краєзнавство», «Історія та культура Полтавщини з основами екскурсійної роботи», «Архівознавство», «Музеєзнавство» та ін. Цій меті також підпорядковані програми навчальних і виробничих практик – археологічної, архівної, музейної, археологічної музеології. Про ці та інші важливі завдання у освітньо-професійній діяльності викладачів і студентів спеціальностей «Середня освіта (Історія)» й «Історія та археологія» йшлося у доповіді на пленарному засіданні доктора історичних наук Людмили Бабенко.
Тему методології краєзнавчих досліджень, критичного аналізу джерел регіональної історії, міждисциплінарних зв’язків услід за доповіддю доктора історичних наук, член-кореспондента НАПН Олександра Удода, у своїх виступах порушували професор Ігор Сердюк, доценти Олена Бороденко, Лариса Шаповал, Ірина Діптан, Роман Луговий, Тетяна Тронькота ін.
Учасники конференції також заслухали й обговорили доповідь голови Полтавської обласної організації НСКУ доктора історичних наук Олексія Нестулі про діяльність спілки у 2019 році. Відзначили вагомий внесок науковців ПНПУ у вивчення історії Полтавщини та її популяризацію, зокрема заступника голови ПОО НСКУ доктора історичних наук Романа Сітарчука, членів правління Сергія Шевчука, Леоніда Булави. За вагомі досягнення у галузі краєзнавства, дослідження і збереження пам’яток матеріальної і духовної культури України полтавських науковців, серед них і Людмилу Бабенко, нагородили Почесними грамотами і подяками Національної спілки краєзнавців України.