Новий виставковий проєкт у Полтаві
Викладачі кафедри історії України Людмила Бабенко та Лариса Шаповал взяли участь у відкритті виставки «Мазепа. Карл ХІІ. Петро І. Топ-10 міфів ru.пропаганди». Це спільний проєкт Українського Інституту національної пам’яті та Державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви» до 382 річниці з дня народження видатного українського гетьмана Івана Мазепи.
Відповідно до укладеної угоди про співпрацю між музеєм і ПНПУ імені В. Г. Короленка такі заходи проходять також за участю здобувачів освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) освітніх рівнів зі спеціальності 032 Історія та археологія, які опановують фахові компетентності музейних працівників.
Не менш важливими для студентів є інформаційний потенціал виставки, який базується на результатах новітніх наукових досліджень істориків. 10 інформаційних банерів розвінчують 10 головних міфів російської пропаганди про Івана Мазепу, анафему гетьмана, українсько-шведський договір, козаків, настрої українців, перебіг Північної війни і Полтавської битви. Формат виставки, зміст текстів повертають цікаву, часом неоднозначну, але правдиву історію після століть політичних маніпуляцій.
Голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович, відкриваючи виставку, наголосив на важливості її популяризації в освітньому та інформаційному просторі. З цією метою розроблена електронна версія виставкового матеріалу, яка буде доступною й для студентів, які здобувають фах історика.
Науковий консультант проєкту докт. істор. наук Віктор Брехуненко (Інститут української археографії та джерелознавства імені М.С.Грушевського НАН України) відзначив роль кафедри історії України у популяризації історії Гетьманщини, нагадав про спільні заходи останніх років з академічними установами, зокрема круглий стіл студентів-істориків і науковців, присвячений 310-річчю Полтавської битви у 2019 р. Круглий стіл наживо транслював телеканал ПТВ.
Завідувачка кафедри Людмила Бабенко у розмові з Антоном Дробовичем та представником УІНП у Полтаві Олегом Пустовгаром обговорила можливості експонування виставкових матеріалів з історії Української революції, а також презентованої виставки і її електронної версії у Полтавському педуніверситеті.