На факультеті історії та географії вийшов друком новий науковий збірник
В останні дні 2020 року вийшло друком нове наукове видання: «Сучасні проблеми національно-культурної ідентичності: регіональний вимір»: збірник наукових статей за матеріалами Всеукраїнської науково-практичної конференції (24–25 вересня 2020 року). Полтава: ПНПУ імені В.Г.Короленка, 2020, підготовлений кафедрою історії України (редколегія – Степаненко М., Бабенко Л., Сітарчук Р., Шаповал Л., Шевчук С.).
Книга загальним обсягом 22,5 друкованих аркушів умістила 52 статті 58 авторів. Останні були учасниками конференції, яка відбулася в режимі онлайн 24–25 вересня. Вони розкривають актуальні проблеми формування / конструювання та сучасні форми ідентичності українців, чинники трансформаційних впливів на етнокультурні процеси, проблеми збереження матеріальної і нематеріальної спадщини у регіональному вимірі, роль релігійного чинника в націєтворенні тощо.
Збірник складається з 4-х тематичних розділів, компонування яких дозволить читачеві зорієнтуватися у бібліографічному пошуку: «Сучасні тенденції культурної та національної політики в Україні: історичні та етноконфесійні виміри», «Роль освітніх, культурних закладів у формуванні сучасних форм національної ідентичності», «Проблеми історії України, краєзнавства та музейництва», «Етнографічні аспекти краєзнавчих досліджень». Серед авторів статей збірника провідні історики, етнографи, культурологи, релігієзнавці академічних інститутів – мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М.Т.Рильського та філософії імені Г.С.Сковороди, університетів Києва, Одеси, Луцька, Івано-Франківська та ін. Опублікували свої статті й викладачі факультету історії та географії Л.Бабенко, Л.Шаповал, Р.Луговий, О.Коваленко, Н.Бєсєдіна, Ю.Вільховий, О.Лахно, Д.Лобода, О.Федій. Серед авторів значна когорта науковців-музейників Полтавського краєзнавчого музею та Опішного, з якими тісно співпрацюють викладачі кафедри історії України в рамках реалізації освітньо-професійної програми 032 Історія та археологія першого (бакалаврського) і другого (магістерського) освітніх рівнів. Директор ПКМ Олександр Супруненко є не лише членом робочої групи з розробки та оновлення ОП, а й компетентним порадником в організації виробничих практик на базі музею. Зміст публікацій збірника безперечно стане в нагоді студентам-історикам у вивченні низки навчальних дисциплін, зокрема «Історії України», «Історичного краєзнавства», музеєзнавчих та релігієзнавчих дисциплін. Збірник надійде в бібліотеки університету, міста Полтави, академічні інститути Києва, а також авторам публікацій.