Знайомимося ближче з сучасними Героями України
23 вересня у Полтаві відзначався день міста, який за традицією збігається з днем вигнання нацистських окупантів із Полтави. Студентську молодь приваблювали численні локації, створені у центрі Полтави, відкриті для вільного відвідування музеї, інформаційні майданчики. Всі заходи проводилися із карантинними застереженнями.
Майбутні історики та археологи, студенти групи ІА-24 факультету історії та географії, та викладачі кафедри історії України Людмила Бабенко та Лариса Шаповал долучилися до проведення тематичного заходу на базі Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського. Він був присвячений темі війни і миру, обговорення якої відбувалося на паралелях подій сімдесятисемирічної давнини у вересні 1943 року та сучасної російсько-української війни. Чим було для Полтави, Полтавщини і України знищення нацистського окупаційного режиму – визволенням, звільненням, деокупацією, вигнанням нацистських окупантів? Якою була ціна перемоги в людському, політичному, економічному вимірах? Які втрати поніс наш край? Якою була природа героїзму звичайних людей на фронті і в тилу 77 років тому? Як народжуються сучасні герої? Цих питань торкнулася у своєму виступі д.і.н., зав. кафедри історії України Людмила Бабенко, що сприяло подальшому їх обговоренню.
Головними героями цієї зустрічі були учасники бойових дій російсько-української війни і волонтери, які мають за плечима бойовий досвід і своє особливе розуміння обов’язку перед Україною. Серед них – випускник історичного факультету 1980 року Олександр Юренко, офіцер запасу, ветеран добровольчого батальйону «Айдар». На зустрічі була також група офіцерів 169-го навчального центру «Десна», що на Чернігівщині, на чолі з його начальником, колишнім командиром 92-ї окремої механізованої бригади, легендарним генералом з позивним «Вітер» Віктором Ніколюком. Його підрозділ ЗСУ з 2014 року воював на Луганщині в районі міста Щастя.
Генерал Ніколюк та його побратими були запрошені з нагоди прем’єрного показу документального фільму, в центрі якого діалоги й роздуми генерала про війну на Донбасі та її перспективи, а також про сучасну підготовку українських Збройних сил за стандартами НАТО. Приємно відзначити, що до складу знімальної групи увійшли відомий журналіст, випускник історичного факультету Володимир Дряпак та нинішній магістрант факультету, молодший науковий співробітник краєзнавчого музею Андрій Барабаш. Ще однією візуальною родзинкою виставкових матеріалів музею до дня міста стала чергова виставка оригінальних малюнків, присвячених історії Полтави, випускника магістратури спеціальності «історія та археологія» Олексія Діяконенка.
Для студентської молоді зустріч із сучасними українськими ветеранами є стимулом до роздумів, осмислення навколишньої дійсності, формування ціннісних орієнтирів.