Відбулося обговорення та затвердження програми співпраці кафедри історії України ПНПУ та Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського

10 квітня гарантка освітньої програми «Історія та археологія» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти проф. Людмила Бабенко взяла участь у засіданні науково-методичної ради Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського. Вона є членом цього колегіального органу та бере участь в обговоренні багатьох питань, актуальних у рамках Угоди про співпрацю між університетом та музеєм. На засіданні науково-методичної ради серед інших питань  обговорювалося оновлення програми «Музей – вишу».

У своєму виступі директор ПКМ, кандидат історичних наук Олександр Супруненко наголосив, що напрямки і складові програми корелюються із завданнями освітньої програми «Історія та археологія» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти. На останньому засіданні робочої групи з розробки освітньої програми бакалаврату, до складу якої він входить, велася мова про осучаснення програми музею з урахуванням нових вимог і завдань, що стоять перед закладами вищої освіти загалом і  педагогічним університетом зокрема. Він зазначив, що упродовж багаторічної співпраці музейників та викладачів кафедри історії України склалися ефективні форми роботи, які варто продовжувати. Він висловив вдячність за участь у підготовці наукових видань музею, їх редагуванні у складі редколегій, підготовці спільних наукових конференцій, виставкових та презентаційних заходів професорам Людмилі Бабенко та Юрію Волошину, доцентам Оксані Коваленко, Ларисі Шаповал, Тамарі Жалій.

Людмила Бабенко акцентувала увагу членів науково-методичної ради на ключових сучасних вимогах до професійної підготовки студентів освітньої програми «Історія та археологія» – формуванні фахових компетентностей на основі здобуття теоретичної і практичної підготовки, практикоорієнтованому навчанні, оволодінні сучасними цифровими технологіями, вмінні працювати автономно і в команді, вмінні самостійно вирішувати складні завдання тощо. Музейна справа є однією із сфер майбутньої професійної діяльності випускників освітньої програми «Історія та археологія». ПКМ імені Василя Кричевського – це основна база  проведення виробничих практик з археологічної музеології, модуля «Музейна справа» виробничої практики, а в наступному навчальному році планується виробнича практика на об’єктах історико-культурної спадщини.  Людмила Леонідівна подякувала керівництву та колективу провідної музейної установи Полтавщини за готовність розвивати співпрацю й надалі. Серед основних пропозицій до оновленої програми викладачі кафедри та здобувачі освіти зосередили увагу на впровадженні дуальної освіти, участі студентів та магістрантів у наукових проєктах музею, залучення наукових співробітників музею в керівництві практиками, залучення здобувачів освіти до пам’яткоохоронних заходів та ін.

Засідання науково-методичної ради ухвалило затвердити програму «Музей – вишу» після остаточної редакції її основних положень.

You may also like...