Студенти факультету історії та географії обирають навчальні дисципліни
13 березня 2025 року на факультеті історії та географії для студентів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти денної форми навчання (спеціальностей 014.03 Середня освіта (Історія та громадянська освіта), 014.07 Середня освіта (Географія), 031 Релігієзнавство, 032 Історія та археологія, 242 Туризм та рекреація) відбулася презентація каталогу дисципліни за вибором і сертифікатних освітніх програм.
Заступниця декана факультету історії та географії з навчальної роботи Анастасія Момот ознайомила першокурсників із дисциплінами, запропонованими для вільного вибору, зазначивши, що вони розміщені у розділі «Каталог ДЗВ» на сайті університету та включають дисципліни як загальної, так і професійної підготовки. Наголосила, що студенти мають можливість детально переглянути описи кожного запропонованого курсу та самостійно визначити його корисність для реалізації індивідуальної освітньої траєкторії й власного професійного, особистісного становлення. Момот А. роз’яснила процедуру використання особистого кабінету студента, нагадала про корисні посилання на сайті університету та факультету, які допоможуть студентам сформувати індивідуальну освітню траєкторію.

Керівники СОП представили сертифікатні освітні програми.
Доцентка кафедри історії України Оксана Коваленко презентувала сертифікатну програму «Сучасні історичні дослідження та їх популяризація», яка посилить професійні компетентності фахівця, спроможного здійснювати дослідницьку та популяризаторську діяльності у галузі гуманітарних наук, організацію та репрезентацію історичних досліджень, відповідно до сучасних тенденцій, роботу в наукових, освітніх і музейних закладах, установах охорони історико-культурної спадщини України.

Доцент кафедри всесвітньої історії, релігієзнавства та методик їх викладання Олександр Лахно ознайомив студентів із особливостями сертифікатної освітньої програми «Поглиблене вивчення історії у ЗЗСО та ЗФПО», укладеної викладачами кафедр історії України й всесвітньої історії, релігієзнавства та методик їх викладання. СОП спрямована на поглиблене вивчення історії з метою теоретичної та методичної підготовки студентів до роботи у закладах загальної середньої освіти та закладах фахової передвищої освіти.

Євгеній Копилець представив сертифікатну освітню програму, розроблену викладачами кафедри географії, методики її навчання та туризму «Організація позашкільної географічної освіти, туристсько-краєзнавчої діяльності та спеціалізованих видів туризму». Зазначена СОП охоплює широкий спектр педагогічних, географічних, туристичних, екологічних, економічних, політичних аспектів підготовки сучасних фахівців позашкільної географічної освіти, туристсько-краєзнавчої діяльності та спеціалізованих видів туризму.

Заступниця декана Анастасія Момот представила програми, запропоновані іншими кафедрами університету. Обрання сертифікатної освітньої програми здійснюється студентом шляхом подання не пізніше 15 травня до деканату факультету заяви на її опанування. Обрання дисциплін за каталогом ДЗВ здійснюється через електронне голосування.
Ознайомлення здобувачів освіти з сертифікатними освітніми програмами, каталогом вибіркових навчальних дисциплін та їх описами дозволить студентам сформувати власну освітню траєкторію, на цьому наголосили декан факультету історії та географії Юрій Вільховий та присутні завідувачі кафедр Ірина Петренко, Анжела Шуканова та Роман Сітарчук.
Присутні здобувачі мали можливість поставити питання та отримати фахові відповіді.