Відбулося засідання робочої групи з розробки / оновлення освітньо-професійної  програми «Історія та археологія» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти

На кафедрі історії України 8 січня відбулося засідання робочої групи з розробки/оновлення освітньої програми «Історія та археологія» за спеціальністю 032 Історія та археологія у змішаному форматі, присвячене поточним питанням її реалізації та підготовки до акредитації ОП.

Завідувач кафедри професор Роман Сітарчук підкреслив актуальність обговорюваних питань та подякував членам робочої групи директорці Державного архіву Полтавської області Валентині Гудим, директорові Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Олександрові Супруненку, науковому співробітникові Інституту археології НАН України, керівникові Полтавської археологічної експедиції ДП «НДЦ «Охоронна археологічна служба України» Інституту археології НАН України Юрію Пуголовку за постійний інтерес до змісту й завдань освітньої програми, участь у напрацюванні нових пропозицій щодо якості підготовки здобувачів освіти.

Гарантка ОП професор Людмила Бабенко повідомила, що при оновленні ОП в цьому навчальному раніше були проведені робочі зустрічі, остання з них 8 листопада, обговорені та враховані у навчальному процесі рекомендації членів робочої групи, зокрема щодо збільшення кількості практичних занять з профільних дисциплін на базі архіву та музею, залучення фахівців – наукових співробітників установ до їх проведення, підготовку спільних заходів, участі викладачів кафедри у формуванні особових архівних фондів професор Антона Череваня та доцента Віктора Ревегука та ін.. 

Олександр Супруненко поінформував про результати співпраці з викладачами кафедри історії України в реалізації програми Полтавського краєзнавчого музею «Музей – вишу». Після завершення доопрацювання запропонував розглянути її на кафедрі історії України та за потреби внести пропозиції, які б максимально сприяли удосконаленню освітньої програми. Член робочої групи доцентка Оксана Коваленко запропонувала зафіксувати у програмі питання проходження навчальних та виробничих практик студентів спеціальності 032 Історія та археологія та закріплення методистів для їх  консультування.

Член робочої групи здобувач освіти Антон Березанський подякував колективу краєзнавчого музею за можливість постійно долучатися до наукових та просвітницьких заходів, які проходять на базі музею. Зокрема він відзначив, що остання виставка нових археологічних надходжень була сформована значною мірою із артефактів, знайдених в експедиції за участю студентів під керівництвом кандидата історичних, члена робочої групи наук Юрія Пуголовка в межах міста Полтави.

Валентина Гудим внесла пропозицію щодо долучення до періодичних засідань науково-методичних рад ДАПО та краєзнавчого музею, крім члена прфесорки Людмили Бабенко, й інших викладачів кафедри з метою обговорення змісту робочих програм навчальних дисциплін музеєзнавчого та архівознавчого спрямування для врахування у формуванні фахових компетентностей майбутніх спеціалістів. Зустріч  робочої групи була діловою та результативною.

You may also like...