Виробнича практика з археологічної музеології

Здобувачі освіти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, студенти ІІІ курсу факультету історії та географії, групи ІА-33 (староста групи – Бабак Аліна) за графіком навчального процесу у листопаді 2024 р. пройшли виробничу практику з археологічної музеології.

Практика передбачена навчальним планом ОП Історія та археологія підготовки бакалавра галузі знань 03 Гуманітарні науки спеціальності 032 «Історія та археологія» як обов’язковий професійний компонент у системі фахової підготовки майбутнього історика, археолога, архівіста, музейника. Факультетським керівником практики є доцентка Оксана Коваленко.

За плечами студентів навчальні польові археологічні практики, у ході яких вони опанували практичні навички з методики розкопок пам’яток археології та закріпили теоретичні знання з навчальних курсів «Археологія України» та «Методика археологічних досліджень». Нині ж майбутні бакалаври опановують фахові компетентності та практичні навички ідентифікації, обробки, класифікації, музеєфікації археологічних та історичних артефактів. Саме тому, робоча програма практики, була побудована таким чином, щоб продовжити роботу із матеріалами, які студенти знайшли під час навчальної археологічної практики в червні 2024 р. Вивчити шлях археологічної знахідки від розкопу до музею. Першим етапом була робота в Центрі історико-антропологічних досліджень кафедри історії України Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, де студенти здійснили камеральну обробку знахідок: очищення, шифрування, сортування,
пакування тощо.

Наступний етап роботи відбувся у науково-дослідницькому відділі фондів Полтавського краєзнавчого музею імені В.Г. Кричевського, завідувач якого Олександр Ткаченко та наукова співробітниця Любов Лугова ознайомили студентами із археологічною колекцією музею, особливостями зберігання музейних одиниць та функціонування фондосховища. Розглянули історію формування колекції музею, особливості ведення музейної документації, поводження із експонатами. Дякуємо колегами та адміністрації закладу за співпрацю.

Практика поглиблює у здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти раніше набуті теоретичні знання з археології, закріплює вміння і навички, засвоєні в ході практичних занять з археологічних дисциплін та музейної справи.

You may also like...