Участь викладачів кафедри історії України та студентів у презентації освітнього проєкту «Діалоги про війну»
3 жовтня 2024 року викладачі кафедри історії України та студенти-історики взяли участь у презентації освітнього проєкту Українського інституту національної пам’яті «Діалоги про війну», розробленого за ініціативи Міністерства культури та інформаційної політики та присвяченого темі російсько-української війни. Захід відбувся у змішаному форматі на базі Полтавської академії неперервної освіти імені М. В. Остроградського. До зустрічі доєдналися проф. Людмила Бабенко, проф. Роман Сітарчук, доценти Тамара Жалій, Лариса Шаповал, Оксана Коваленко, а також керівник Ветеранського центру ПНПУ Юліана Линник.
Кафедра історії України постійно співпрацює з УІНП у підготовці та проведенні в місті Полтаві та Полтавській області заходів з метою роз’яснення важливих державних рішень щодо декомунізації та деколонізації суспільного простору, формування історичної та національної пам’яті, організовано низку зустрічей студентів із представником УІНП у Полтавській області, випускником історичного факультету Олегом Пустовгаром у розрізі вивчення історичних дисциплін. Особливе зацікавлення проєктом було викликане тим, що він розрахований на цільову аудиторію – вчителів історії, суспільних дисциплін, науково-педагогічних працівників, які працюють у педагогічних ЗВО, учнівську та студентську молодь.
Проєкт представили наукові співробітниці УІНП Олена Охрімчук та Ганна Байкенич, які є членами авторського колективу та розробницями методичних рекомендацій до трьох занять у форматі класичного/інтегрованого уроку, елементу уроку або позакласного виховного заходу. Спікерки акцентували, що метою відеопроєкту і діалогів , які увійшли в 4 частини, було відійти від віктимності і спонукати до конструктивної дії. Звернули увагу на те, що триваюча війна на тлі звірств агресора подає приклади людяних вчинків, взаємодопомоги, активізацію норм міжнародного гуманітарного права. Однією з цілей проєкту є виховання культури пам’яті у всіх українців.
Доц. Тамара Жалій як викладач методики навчання історії та громадянської освіти відзначила важливу роль цілеспрямованої розробки методики подання матеріалів про сучасну війну, вміння говорити з молоддю про суспільні психологічні травми, завдані війною, актуальності допомоги науковців освітянам і громадськості. Людмила Бабенко наголосила на необхідності активізації просвітницької діяльності істориків серед громадськості, а Олег Пустовгар у свою чергу подякував викладачам історії України за підтримку суспільно значущих подій. Матеріали проєкту будуть використовуватися у навчальній і виховній роботі на факультеті історії та географії.