«Флористичні мелодії літа» у стінах Полтавського літературно-меморіального музею імені В. Г. Короленка
У процесі вивчення вузівських дисциплін в Україні, які формують науковий і суспільний світогляд здобувачів вищої освіти, важливе місце посідає навчальна дисципліна – музеєзнавство, що розкриває сутність організації суспільної та освітньо – виховної діяльності музеїв, вивчає процеси збереження соціальної інформації, пізнання і передачі знань та емоцій за допомогою музейних предметів, музейну справу, музей як суспільний інститут, його соціальні функції і форми реалізації їх у різних суспільно-економічних умовах. Ознайомлення з основами музеєзнавства та музейної справи є важливою теоретичною та практичною складовою підготовки фахівців спеціальності 032 Історія та археологія; галузь знань 03 Гуманітарні науки за освітньо-професійною програмою «Історія та археологія».
Студенти факультету історії та географії групи ІА-23, староста Аліна Бабак разом з викладачем навчальної дисципліни «Музеєзнавство та музейна справа» доц. Ларисою Шаповал відвідали Полтавський літературно-меморіальний музей імені В. Г. Короленка в якому 7 вересня 2023 р. відкрилася виставка «Флористичні мелодії літа».В музейній експозиції були представлені творчі роботи студентів і викладачів Гадяцького фахового коледжу культури і мистецтв імені І. П. Котляревського. Здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ознайомилися з важливим напрямком музейної роботи: виставково-експозиційною діяльністю в рамках програми навчальної дисципліни «Музеєзнавство та музейна справа» з теми «Основні напрями музейної діяльності»
Цінним моментом відвідин музейної виставки було ознайомлення студентів-істориків з інноваційними музейними технологіями по проведенню виставково-експозиційної та екскурсійної діяльності Полтавського літературно-меморіального музею імені В. Г. Короленка. Музейний співробітник Олеся Головко провела оглядову екскурсію по музейній експозиції на тему «Життєвий шлях Володимира Галактіоновича Короленка»
Здобувачі вищої освіти спеціальності 032 Історія та археологія за освітньо-професійною програмою «Історія та археологія» здобули практичні навички музейної роботи по формуванню фахових професійних компетентностей музейника, екскурсовода, історика в напрямку практичної підготовки кваліфікованих працівників у галузі музейництва та музейної справи.