На факультеті історії та географії відбулася гостьова лекція та презентація нових видань історика Володимира В’ятровича
Кафелра історії України стала організатором зустрічі студентів-істориків та викладачів з відомим українським істориком, кандидатом історичних наук Володимиром В’ятровичем.
Програма зустрічі складалася з двох частин – лекції «Український визвольний рух у ХХ столітті: сучасні методологічні підходи» та презентації нових видань. Для здобувачів освіти спеціальностей 032 Історія та археологія, 014.03 Середня освіта (Історія) постать дослідника цікава передусім як автора численних публікацій, серед них більше десяти монографій, який має досвід керівництва Державним архівом Служби безпеки України, Українським інститутом національної пам’яті, громадсько-політичної діяльності. Його також знають як спікера публічної історії, яка виходить за межі суто академічного дискурсу і популяризує історичні знання.
У лекції Володимир Михайлович акцентував увагу на контроверсійних питаннях етапів визвольного руху українців, його ідеології, причинах поразок, які спіткали Українську революцію 1917–1921 рр., повстанський антибільшовицький рух, створення та діяльності Української повстанської армії і її лідерів. Лектор чимало уваги приділив з’ясуванню причин і наслідків одвічних агресивних намірів росії щодо України та пояснив, чому одна з книг має назву «Наша столітня. Короткі нариси про довгу війну».
У другій частині зустрічі В. В’ятрович представив три нові книги, які вийшли у 2023 році: «УПА. Історія нескорених. Альбом», «Наша столітня. Короткі нариси про довгу війну», «Нотатки з кухні “переписування історії”». Автор розповів про задум і втілення кожної з них, як народжувалися ідеї та зміст тощо. Особливу увагу він звернув на результат роботи колективу авторів – книгу-альбом про УПА, в якій зібрані унікальні світлини та документи, що викликає великий інтерес читачів і перевидається вже втретє.
Володимир Вятрович відповів на численні питання студентів, які продемонстрували обізнаність у питаннях новітньої історії України.