Практична робота студентів-істориків у Державному архіві Полтавської області (ДАПО)

24 квітня 2023 року відбулося практичне заняття з дисципліни «Архівознавство та архівна справа» для студентів ІІ курсу факультету історії та географії денної форми навчання, освітньої програми «Історія та археологія» підготовки бакалавра галузі знань 03 Гуманітарні науки, спеціальності 032 Історія та археологія, групи ІА-23 (староста групи Дементій Світлана) у  відділі формування НАФ та діловодства Державного архіву Полтавської області (ДАПО).

Здобувачі бакалаврського рівня освіти разом з викладачем, доцентом Ларисою Шаповал засвоїли теоретичні знання з теми: «Комплектування державного архіву. Експертиза цінності документів», виконуючи практичні завдання у супроводі керівника відділу формування НАФ та діловодства ДАПО Ольги Голяк.

Вона ознайомила із напрямки роботи Відділу: проведенням обліку, обстеження та аналізу діяльності архівних установ незалежно від форми власності та підпорядкування; ведення реєстру, організацією роботи по  внесенню профільних документів до НАФ або вилученням документів з нього незалежно від місця зберігання і форми власності на них; прийняття від юридичних і фізичних осіб документів НАФ на постійне чи тимчасове зберігання; перевірка роботи архівних підрозділів і служб діловодства державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, об’єднань громадян, спілок, релігійних організацій з метою контролю за дотриманням законодавства про НАФ та архівні установи шляхом проведення планових та позапланових перевірок, проведення експертизи цінності архівних документів для організації роботи державного архіву й комплектування Національного Архівного фонду України. Фото 3

Практичне заняття для студентів групи ІА-23 завершилося відвідуванням у читальному залі ДАПО Виставки архівних документів «Патріарх Мстислав: служити Богові і Україні» присвяченій 125 – річниці з дня народження Патріарха Київського і всієї України Мстислава. Коментар до представлених архівних документів у тематичній виставці надав завідувач читальним залом, архівіст Вячеслав Сушко, який наголосив на важливість виставкової та наукової діяльності ДАПО для популяризації участі видатних історичних та політичних діячів у процесах державотворення та збереження історико культурної спадщини України.