Професії за освітніми програмами презентувалиь студенти, випускники і стейкголдери
Організований 3 березня на факультеті історії та географії «Фестиваль професій» запам’ятався старшокласникам полтавських шкіл, які завітали в гості до ПНПУ, яскравим різноманіттям.
Кафедра історії України підготувала цікаву інформацію на різних локаціях, які зацікавили цьогорічних випускників. Вони були присутні як очно, так і в режимі онлайн (ліцей № 1). Викладачі кафедри ознайомили учнів з професіями та сферами діяльності за освітньо-професійною програмою «Історія та археологія» за спеціальністю 032 Історія та археологія – історика-дослідника, археолога, музейника, архівіста. Головними спікерами стали здобувачі освіти Вікторія Торубара, Данило Запара, Костянтин Бурчак, а також випускники факультету, які реалізували свої набуті компетентності у зазначених сферах.
Так, про теоретичну і практичну підготовку з археології за освітньою програмою захоплено розповів магістрант К. Бурчак, бакалаврська підготовка якого вже дозволила працювати на посаді лаборанта Полтавського відділення ДП «НДЦ “Охоронна археологічна служба”» Інституту археології НАН України (керівник – асистент кафедри історії України, канд. істор. наук Юрій Пуголовок). Розповідь супроводжувала демонстрація світлин найбільш цікавих епізодів польових археологічних практик студентів, зафіксованих пам’яток та артефактів. Також школярі змогли наочно побачити та доторкнутися до археологічних артефактів, підготовлених до передачі на зберігання в музейні фонди.
Добрим прикладом для знайомства з фахом археолога став виступ випускника факультету, вчителя історії Полтавського ліцею № 32 Віталія Касьяна, який завітав на гостини зі своїми учнями. Педагог розповів про своє захоплення археологією зі студентської лави, яке триває й досі участю в археологічних експедиціях упродовж літньої відпустки.
Своїм досвідом роботи в архівній установі поділилася головна архівістка відділу інформації та використання документів Державного архіву Полтавської області Тетяна Воскобійник. За допомогою вдалої презентації старшокласники побували з віртуальною екскурсією в архівних фондах, різних структурних підрозділах ДАПО, отримали переконливі аргументи щодо суспільної значущості професії архівіста. Т. Воскобійник наголосила, що колектив співробітників ДАПО майже повністю складається з випускників історичного факультету (з 2019 р. – історії та географії), а директорка установи Валентина Гудим та заступник директора Тарас Пустовіт є членами робочих груп з розробки / оновлення освітніх програм першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів за спеціальністю 032 Історія та археологія.
Про напрямки роботи сучасного музею, її наукові й творчі складники розповіла школярам завідувачка сектору науково-дослідного відділу фондів Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Оксана Сулима. Цього ж дня вона провела гостьову лекцію для студентів спеціальності 032 Історія та археологія та старшокласників, які брали участь у ІІ етапі конкурсу-захисту учнівських наукових робіт у секції «Етнологія, археологія», навчала слухачів складати опис музейного предмета, його уніфікованого паспорта та інвентарної картки.
Завершилася зустріч із старшокласниками інтерактивним квестом, який провела доцентка кафедри історії України Тамара Жалій з допомогою студентів групи ІА-13. Школярі жваво реагували на питання, які стосувалися історії найстарішого педагогічного університету, його видатних науково-педагогічних діячів, а за правильні відповіді отримували невеличкі призи. Після завершення зустрічі учні і вчителі оглянули навчальні корпуси № 1 і № 2, ознайомилися з формами роботи бібліотеки імені М. Жовтобрюха. День відкритих дверей для учнівської молоді полтавським загальноосвітніх шкіл, ліцеїв – №№ 1, 2, 8, 14, 23, 26, 32, 38. виявився плідним і цікавим