ІСТОРИЧНА ВІКТОРИНА ДЛЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ, ОРГАНІЗОВАНА МАГІСТРАНТАМИ ОП «СЕРЕДНЯ ОСВІТА (ІСТОРІЯ)» ТА ВИКЛАДАЧАМИ КАФЕДРИ ВСЕСВІТНЬОЇ ІСТОРІЇ, РЕЛІГІЄЗНАВСТВА ТА МЕТОДИК ЇХ ВИКЛАДАННЯ
Силами здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 014.03 Середня освіта (Історія) освітньої програми «Середня освіта (Історія)» на платформі ZOOM для старшокласників була проведена профорієнтаційна зустріч разом з історичною вікториною. Ініціаторами та організаторами заходу стали Світлана Євтух, Максим Лаврик та Надія Нечипоренко. Вони увійшли до складу профорієнтаційного студентського комітету, створеного цього року на базі кафедри всесвітньої історії, релігієзнавства та методик їх викладання. До проведення заходу долучилися і викладачі кафедри.
Завідувачка кафедри Тетяна Тронько наголосила на важливості історичних знань для розуміння подій сучасності, протистояння дезінформації та для ведення просвітницької роботи серед однолітків. Вона націлила майбутніх абітурієнтів на здобуття освіти в стінах Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, зокрема, на факультеті історії та географії. Запрошені учні мали змогу через відео-онлайн-екскурсію ознайомитися з аудиторіями та навчальною атмосферою факультету історії та географії. (фото 2)
Після цього студенти-магістранти провели вікторину на тему «Україна в роки Другої світової війни».
До участі в ній долучилося близько п’ятдесяти учнів одинадцятих класів таких навчальних закладів:
- Ліцею №17 «Інтелект» Полтавської міської ради Полтавської області;
- Комунального закладу «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №38 Полтавської міської ради Полтавської області»;
- Комунального закладу «Розсошенська гімназія Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області».
Учні мали можливість пригадати події, безпосередньо пов’язані з другою світовою війною, як вони позначилися на долі українців, провести паралелі із сьогоденням.
За результатами проведеної вікторини вчителі отримали можливість оцінити знання учнів із теми «Україна в роки другої світової війни», а магістранти – вдосконалити свої методичні компетентності.