Розробка проєкту регіонального ландшафтного парку «Диканський» в рамках функціонування науково-дослідної лабораторії «Трансформацій регіональних та локальних геосистем»
Дослідження трансформацій територій Полтавської області з урахуванням екологічного потенціалу регіону є одним з пріоритетів науково-дослідної роботи кафедри географії, методики її навчання та туризму. З цією метою в Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка була створена науково-дослідна лабораторія «Трансформацій регіональних та локальних геосистем».
У співпраці з КУ ПЗФ РЛП «Диканський» Полтавської обласної ради доцент Олександр Федій надав консультації щодо застосування сучасних ГІС і технологій у дослідженнях одного з об’єктів природно-заповідного фонду Полтавської області.
Для розробки проєкту РЛП «Диканський» були залучені здобувачі вищої освіти другого (магістерського) рівня спеціальності «Середня освіта (Географія)» під час виконання завдань практичної роботи з навчальної дисципліни «Географічні інформаційні системи і технології в освіті». Аналізуючи картосхему регіонального ландшафтного парку, магістранти здійснили геоприв’язку території, перевели растрове зображення до географічної та спроєктованої системи координат.
Для здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня на практичній роботі з навчальної дисципліни «Картографія з основами топографії» було поставлене завдання розробити систему умовних знаків для зонування ландшафтного парку.
Результатом багатоетапної роботи над проєктом РЛП «Диканський» стала модель, розроблена у відкритій ГІС SAGA та розміщена на платформі Google Earth.
Спільна робота здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів над проєктом забезпечує сприятливі умови для здійснення підготовки фахівців у географічній освіті.