На російсько-українській війні загинув випускник факультету історії та географії Павло Кириленко
2 жовтня 2022 року стало відомо про загибель ще одного героя, ще одного випускника факультету історії та географії Павла Кириленка (28.06.1991 – 02.10.2022). Вся короленківська родина щиро сумує через непоправну втрату – Героя, Захисника, Патріота, Вчителя, ровесника незалежної України.
Павло Сергійович Кириленко навчався на історичному факультеті упродовж 2008 – 2013 рр. Його студентські роки стали часом формування його громадянських поглядів. Павло глибоко вболівав за майбутнє України, чи збереже вона свою незалежність на тлі тодішнього владного курсу дрейфування на зближення з росією. Староста групи Наталія Хохуля згадує слова Павла у передчутті посилення агресивної політики з боку останньої: «Буде війна, піду захищати свою землю». Він цікавився історією національно-визвольної боротьби українців періоду Другої світової війни, за власним вибором наполіг на написанні курсової роботи в розрізі зацікавлення темою створення та діяльності Української Повстанської Армії, багато читав наукової, популярної та художньої літератури. Кураторка академгруии, в якій навчався Павло Кириленко, доцентка Оксана Коваленко з теплотою згадувала роки спілкування з студентом, характеризуючи його як інтелігентну, доброзичливу, толерантну людину, надійного товариша, доброго сина. Декан факультету професор Петро Кравченко з болем висловився про те, що в цій жорстокій війні йдуть із життя кращі сини України.
Павло Сергійович був вірним обраному фаху – він працював учителем історії Полтавської гімназії № 35, став улюбленцем учнівського та педагогічного колективів. Його професійна майстерність, людські чесноти лише потвердили з часом здобутий авторитет. З початком повномасштабної війни Павло Сергійович Кириленко пішов добровольцем у лави Збройних сил України, ставши на захист України і нашої свободи. Життєве кредо свого вибору він виклав на власній сторінці у Фейсбуці: «Не варто боятися смерті, всі ми колись помремо. Варто боятися безцільно прожитого життя. Краще обладунки воїна, аніж ошийник раба. Слава Україні!». А як історик, нагадував у записі від 15 липня: «Хто забуває Історію, тому виправляють Географію». Історики як ніхто інший знають, за що воюють, які цінності та ідеали захищають. Наталія Хохуля написала про студентського товариша: «Хтось залишається патріотом на словах, а ти став ще одним українським Героєм, мовчки, не піарячись, просто за покликом серця…». Низький уклін славному синові України, вихованцеві Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка і вічна пам’ять!