Співпраця кафедри історії України з музеями м. Полтави

18 лютого 2022 р. відповідно Угоди про співпрацю кафедри історії України ПНПУ імені В.Г.Короленка з Полтавським літературно-меморіальним музеєм імені І.П.Котляревського (директор Руслан Яременко) за участі доц. Лариси Шаповал відбулась презентація Арт-календаря «Традиційне жіноче вбрання Полтавщини». Автори мистецького проєкту, членкині Полтавської спілки народних майстрів України – Наталія Свиридюк та Ольга Агєєва. Ведучою заходу була заступниця директора музею Марина Голубнича, яка ознайомила присутніх з колекцією народного одягу у фондах літературно-меморіального музею І.П.Котляревського.

Після показу живими моделями приватної колекції жіночого вбрання Полтавщини кінця ХІХ – початку ХХ століть Наталії Свиридюк до слова були запрошені докторка мистецтвознавства, професорка Валентина Титаренко та доцентка Лариса Шаповал, які ознайомили музейну аудиторію з історією побутування та оберегово-утилітарним значенням відповідних компонентів комплексу жіночого вбрання для населення Полтавщини як етнічного маркера української національної культури в сучасних умовах її розвитку. Під час аудиторної роботи студентів факультету історії та географії денної форми навчання спеціальності 032 Історія та археологія (група ІА(мс)-23, староста Вікторія Торубара) на практичних заняттях з дисциплін «Етнографія України» і «Музеєзнавство та музейна справа» було обговорено презентований етнографічний і музеєзнавчий матеріал як джерельна база для вивчення тем «Народний одяг» і «Напрямки діяльності музеїв України».