Відбулося заняття-превенція для студентів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 032 Історія та археологія
Кафедра історії України спільно з головою комісії з академічної доброчесності професоркою Світланою Ленською, начальницею юридичної служби, доценткою кафедри історії України Тамарою Жалій, директоркою бібліотеки Валентиною Орєховою 2 листопада провели на базі бібліотеки імені М. Жовтобрюха заняття-превенцію для здобувачів освіти першого (бакалаврського) рівня ОП «Історія та археологія».
Метою зустрічі зі студентами було ознайомлення їх із нормами законодавства про регулювання освітнього процесу, системою дотримання академічної доброчесності в ПНПУ імені В. Г. Короленка, формування культури академічної доброчесності.
Проф. Світлана Ленська актуалізувала знання студентів з навчальної дисципліни «Університетська освіта та академічне письмо», яка спрямована не лише на те, щоб допомогти студентам стати повноцінними учасниками освітнього процесу, але й закласти стійкий імунітет до будь-яких проявів його порушення. Тамара Жалій динамічно, в інтерактивній формі провела лекцію про правові засади впровадження принципу академічної доброчесності. Вивчаючи норми Закону України «Про освіту», учасники заходу з’ясували види порушень академічної доброчесності: академічний плагіат, самоплагіат, фабрикацію, фальсифікацію, обман, хабарництво, необ’єктивне оцінювання.
Аналізуючи типові приклади порушення академічних норм, студенти кваліфікували види порушень, ознайомилися з санкціями, які можуть застосовуватися у разі встановлення таких фактів.
Важливим аспектом взаємодії стало висвітлення локальних правових норм, закріплених у «Кодексі академічної доброчесності», «Положенні про запобігання та виявлення академічного плагіату», алгоритм розгляду випадків щодо доведення факту порушення цього етичного принципу.
Заключною частиною заняття був виступ Валентини Орєхової, яка звернула увагу студентів на необхідність запобігання плагіату в текстах студентських кваліфікаційних і курсових робіт.
Вона наголосила на принципах культури і правил наукових покликань на використані твори, формування поваги до інтелектуальних надбань дослідників, пояснила як за допомогою спеціальних ліцензованих програм встановлюється ступінь унікальності кваліфікаційних робіт та як правильно і коректно цитувати використані джерела. Підсумовуючи результати заняття, зав. кафедри історії України Людмила Бабенко подякувала спікерам зустрічі за актуальну цікаву інформацію, яка має важливе прикладне значення.