Триває співпраця кафедри історії України з академічними науковими установами у навчальній діяльності
Кафедра історії України вже понад два десятиліття розвиває різноманітні форми співпраці з науковцями Інституту історії України НАН України. Це й спільна робота з виконання державних наукових програм «Реабілітовані історією», «Звід пам’яток історії і культури України», проведення наукових конференцій, видання наукових збірників та ін.
В умовах переходу на змішану форму навчання викладачі кафедри запрошують київських науковців долучатися в режимі онлайн до участі в навчальному процесі студентів-істориків. Так, 2 листопада здобувачі освіти групи ІА(мс)-23 спеціальності 032 Історія та археологія під час проведення практичного заняття з навчальної дисципліни «Історичне краєзнавство» спілкувалися з Русланою Маньковською, докторкою історичних наук, старшою науковою співробітницею, заступницею голови Національної спілки краєзнавців України.
Викладачка проф. Людмила Бабенко наголосила, що запрошення знаної дослідниці є доречним у розрізі теми, яку вивчали студенти: «Наукові та громадські форми історичного краєзнавства у незалежній Україні. Національна спілка краєзнавців України». Відбувся цікавий діалог, який показав обізнаність студентів та інтерес до питань теорії і практики цієї важливої галузі історичної науки. Руслана Вікторівна зробила цікавий екскурс в історію відродження наукових форм історичного краєзнавства після тривалого періоду його знецінення, розповіла про форми діяльності НСКУ та її правління. Для студентів важливо було почути, що викладачі університету Василь Лобурець, Олександр Єрмак, Віктор Ревегук, Борис Год, Людмила Бабенко стояли біля витоків відродження організованого краєзнавчого руху на Полтавщині на початку 1990-х рр. Також студенти дізналися, що НСКУ готується до VІ з’їзду краєзнавців, що планується у січні наступного року, якою буде його програма.
Пані Руслана презентувала низку нових наукових і навчальних видань з історичного краєзнавства та повідомила, що вийшов новий підручник для закладів вищої освіти, який надійде й до бібліотеки ПНПУ. Студенти групи у свою чергу продемонстрували, що вони обізнані з сайтом НСКУ, здійснюють його моніторинг, знайомі з хронікою важливих науково-організаційних заходів спілки, знайомляться з публікаціями наукового журналу «Краєзнавство». До зустрічі також долучився перший заступник головного редактора часопису Олег Бажан і коротко охарактеризував його останні випуски.
Насамкінець Руслана Маньковська запросила студентів відвідати Національну спілку краєзнавців, центр якої знаходиться в Інституті історії України, з метою формування фахових дослідницьких компетентностей, глибшого знайомства з її роботою.