Студенти факультету історії та географії взяли участь у заходах Європейського тижня мобільності у Полтаві
У програмі міських заходів у рамках Європейського тижня мобільності 18 вересня активну участь взяли студенти факультету історії та географії Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка. Одним із найбільш масштабних заходів програми став «Профі Ленд», який передбачав знайомство мешканців міста Полтави і, передусім, молоді, школярів зі спеціальностями за освітніми програмами ПНПУ імені В. Г. Короленка.
Студенти спеціальностей 032 Історія та археологія і 014.03 Середня освіта (Історія) підготували цікаві та яскраві локації у Корпусному парку для спілкування з гостями заходів та презентації змісту своєї підготовки. Так, студенти груп ІА(мс)-34 Денис Шейко, Дарія Воронкіна, ІА(мс)-44 Владислав Романенко під керівництвом асистента кафедри історії України Романа Лугового підготували презентацію міні-археологічних розкопок, продемонструвавши професійні інструменти археолога-практика та методику роботи з ними, дали змогу розглянути фрагменти давньої кераміки, показали способи відновлення зруйнованих часом керамічних виробів та розповіли як науковці досліджують стародавні артефакти. Консультацію і практичну допомогу надала рецензентка ОП «Історія та археологія», відомий археолог і керамолог, к.і.н. Оксана Коваленко.
Для наймолодших відвідувачів історичної локації підготували розмальовки на археологічну та історичну тематику. Відвідувачі змогли побачити макети і моделі, виготовлені студентами під час проходження педагогічної практики у навчальних закладах. За їхньою допомогою можна було уявити як виглядала первісна людина, її житло, процес полювання, знаряддя праці.
Особливої яскравості історичній локації надали костюмовані історичні персонажі. «Батько історії» Геродот був готовим розповісти про українські землі за часів скіфів та стародавній Гелон. Козаки підготувалися разом із відвідувачами писати листа умовному «турецькому султанові» та відчути дух козацької доби біля портрета автора першої української Конституції Пилипа Орлика. Доцент Лариса Шаповал підготувала для виставки старовинні українські рушники ХІХ – початку ХХ століття, а також автентичне старовинне жіноче вбрання Полтавщини з колекції кабінету етнографії, яке продемонстрували студентки. Вони залюбки ділилися знаннями з етнографії України.
Студенти – учасники групи історичної реконструкції представили військових радянської та американської армій 1960–1970-х рр. Візуальним елементом країн Сходу, історію яких вивчають студенти-історики, були образи дівчаток-японок з екзотичними зачісками.
Студенти-історики розвивали свої комунікативні та інтелектуальні компетентності й наступного дня. 19 вересня вони як волонтери брали участь у проведенні програми «Коло Фест». Її організатором виступив Інститут розвитку міста, директоркою якого є Тетяна Татаріна – випускниця факультету, аспірантка ОНП «Історія та археологія».
Цікаві виставки, майстер-класи, інформативне спілкування безумовно збагатили знання й емоції майбутніх істориків. Підготовка і проведення історичних заходів відбувалися за участі декана Петра Кравченка, викладачів факультету Людмили Бабенко, Юрія Вільхового, Віктора Рибачука.